Trabzonspor-Fenerbahçe arasında Berat Albayrak polemiği

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Berat Albayrak ile ilgili açıklamalarına Trabzonspor'dan cevap geldi.

SHABER3.COM

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç dün Trabzonspor'un sırtını devlete dayadığını belirterek, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Trabzonspor'a nasıl yardımcı olduğuna dair ifadeler kullanmıştı. 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümetinin Trabzonspor'a destek olduğunu iddia eden Koç şunları dile getirmişti: "Berat Albayrak, Trabzonspor'a nasıl yardımcı oldu ki şubat ayında iflas eden kulüp mayıs ayında düze çıktı? Koskoca belediye başkanı, yine Fenerbahçe, yine ahlaksızlık, yine başaramayacaklar diyor. Nereden aklına geldiyse, bu nasıl saygısızlık? Ahmet Ağaoğlu’na soruyorum, kaç devlet kurumu stadınızda loca aldı, ne kadara aldı, ne paralar verdi? Bir adım daha öteye gidiyorum. Trabzonsporlu olmayan ama bir şekilde devlet ile iş yaptığı için loca alan iş adamları var mı? Çıkıp adil rekabet vs. konuşmasın." 

AHMET AĞAOĞLU: BİR DE YAZILI OKUSUNLAR

Trabzonspor cenahından önce Başkan Ahmet Ağaoğlu konuştu, akabinde kulübün internet sitesinde Türkiye saati ile 14:61'de bir açıklama yayımlandı. 

Spor çalıştayında konuşan Ahmet Ağaoğlu, "Trabzonspor bir oyuncu transfer ettiği zaman, menajerine ödenecek tutar kuruşuna kadar KAP'a açıklanır. Bugün 14:61'de yazılı açıklama yapacağız. Yazılı bir açıklamayla bunu ellerine vereceğiz, bir de öyle okusunlar." dedi. 

Ardından Trabzonspor internet sitesinden bir bir açıklama yayımlandı.

"Halkımız uzun yıllardır bu ve benzeri durumlar karşısında 'Aziz Nesinlik olay' ifadesini kullanıyor. İşte Trabzonspor'un bugünlerde içine çekilmeye çalışıldığı hadiseler de ibretlik bir Aziz Nesin hikâyesidir." denilen açıklamada, "'Trabzonspor için kurgulanmış model' sözleri ile yaratılmak istenen algı, kuralları kendi hesap ve çıkarlarına uygun düzenlemeye alışmış şahısların, üstünlük kurmaya çalıştığı ve artık iflas eden bir düzen karşısındaki çaresizliklerinin dışa vurumudur." ifadeleri kullanıldı.

ALİ KOÇ'A AZİZ NESİNLİK HİKÂYE İMASI

Açıklamada şöyle denildi: "UEFA ve CAS kararlarıyla şike yaptıkları için üç yıl surette Avrupa kupalarından men cezası ile cezalandırılmış bir kulübün başkanının hala, şikenin sahaya yansımadığı yönündeki gülünç iddiasını sürdürüyor olması yahut sportif ve adli yargı arasındaki ayrımı manipüle ederek toplumu yanlış yönlendirme gayreti içerisinde olması, Türk futbolunda Aziz Nesinlik hikayelerin henüz tükenmediğini göstermektedir. Ancak komedya bitmemiş olsa dahi düzen artık değişmiştir!" 

Trabzospor kulübünün açıklamasında şunlar kaydedildi: "Bugün, gücünü yalnızca ekonomik üstünlüğünden alanların, tıpkı Nesin'in Gol Kralı romanındaki gibi sahip olduğu zenginlikle futbolcu dahi olabileceğini sanan Sait Hopsait'ler devrinin sonuna gelinmiştir. "3 Temmuz Ruhu" başlıklı bir kampanya ile bugün sahte dış mihraklar yaratarak kendi camiasını konsolide etmeye çalışanların lehine işleyen düzen de iflas etmiştir. Türkiye’de artık güçlünün hukuku değil hukukun gücü vardır!" 
<< Önceki Haber Trabzonspor-Fenerbahçe arasında Berat Albayrak polemiği Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER