Trump ikametgâhını Florida'ya taşıdı

ABD Başkanı Donald Trump hakkındaki soruşturmalar için ilginç bir hamle yaptı . Her zaman doğduğu şehir olan New York'ta oturan Trump ve ailesi ikametgâhlarını Florida'ya taşıdı

SHABER3.COM

ABD Başkanı Donald Trump, ailesi ve kendisinin ikametgâhını New York'tan Florida'ya taşıdığını söyledi. Trump, "Her yıl (New York) şehre, eyalete ve yerel yönetimlere milyonlarca dolar vergi vermeme rağmen, hem şehrin hem de eyaletin siyasi liderleri tarafından kötü davranılıyorum" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Washington'daki Beyaz Saray'da bir 5 yıl daha kalmayı umduğunu vurgulayarak, "Ancak ailem ve ben ikametgahımızı Florida'nın Palm Beach kenti yapacağız. New York'a ve halkına çok değer veriyorum, vereceğim de ancak her yıl şehre, eyalete ve yerel yönetimlere milyonlarca dolar vergi vermeme rağmen hem şehrin hem de eyaletin siyasi liderleri tarafından kötü davranılıyorum" ifadesini kullandı. 

 Trump, "Başkan olarak, New York'a ve New York'un muhteşem halkına yardım etmek için her zaman buradayız. Onların yeri kalbimde hep çok özel kalacak" mesajını verdi. 

Trump'ın  ikametgâh adresi hep doğduğu kent New York olmuştu. Amerikan New York Times gazetesi Trump çiftinin eylül ayının sonunda dilekçe vererek ikametgâhlarını Florida'ya aldırdığını yazmıştı.
<< Önceki Haber Trump ikametgâhını Florida'ya taşıdı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER