Tunceli Valisi kayyımlık dönemini savundu

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, yaptığı yazılı açıklamada kayyım dönemini savunarak Tunceli'yi herkesin imrendiği bir şehir haline getirdiklerini ileri sürdü.

SHABER3.COM

Tunceli Belediyesi'nin yeni başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, dün mazbatasını alarak görevine başladı. Maçoğlu'na devredilen resmi evraklara göre kayyım yönetimi Tunceli Belediyesi'ni 68 Milyon Lira borçla devrederken kasada 266 bin lira olduğu belirtildi.

HDP yönetimindeyken Tunceli Belediyesi'ne kayyım olarak atanan ve mevcut Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Maçoğlu'nun açıklamalarına yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. Sonel açıklamasında belediyenin borcunu düşürdüklerini iddia etti. Tunceli'yi herkesin imrendiği bir şehir haline getirdiklerini savunan Vali Sonel'in açıklaması şöyle:

"05.04.2019 Tarihinde Tunceli Belediye Başkanlığı görevine başlayan ve daha ilk günden Kayyum Dönemini hedef alan zihniyet bilmelidir ki;

Kendisini tehdit eden Kandil ile uzlaşma çabasını Kayyum dönemine çamur atarak sağlamaya çalışmaktadır. Biz teröre hizmet eden bir belediye devraldık. Şu an Tunceli’yi huzur şehri olmanın yan ısıra, herkesin imrendiği bir şehir haline getirdik. Tunceli’nin çehresi değişti. Kayyum öncesi 29 Milyon TL borç var iken, bu borcu görev yaptığımız dönem içinde 16 Milyon TL’ ye düşürdük. Ayrıca bu borcu düşürürken görev yaptığımız süre içerisinde 31.7 Milyon TL kredi ile 625 Milyon TL tutarında yıllardır konuşulan ama yapılmayan projeleri hayata geçirdik. Dönem içerisinde yaptığımız yeni yatırımlar ile 12 Milyon TL kira geliri sağlanırken, bunun yanı sıra 6 Milyon TL değerinde de yeni araç filosunu şehrimize kazandırdık. Verdiğimiz rakamlar ve örnekler gösteriyor ki kayyum öncesi belediyenin tüm kaynakları şehirde yaşayanlara değil teröre gittiği ortada iken, kaynaklar yöre insanımızın huzurlu bir kentte yaşamaları için kullanılmıştır. Şehirde yaşayan vatandaşlarımızın memnuniyeti bizler için önemlidir. Daha ilk günden çamur atılmasını kamuoyunun takdir ve vicdanına bırakıyoruz.

Saygılarımızla. Tuncay Sonel Tunceli Valisi"
<< Önceki Haber Tunceli Valisi kayyımlık dönemini savundu Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER