Tunç Soyer makamını vatandaşın ayağına götürdü

31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geliştirdiği proje ile makamını vatandaşların ayağına taşıyarak onların talep ve şikayetlerini yerinde dinliyor.

SHABER3.COM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ziyaretlerinde bir ilki gerçekleştirdi. Soyer, seyyar makam aracıyla Buca ilçesinin bazı mahallelerini ziyaret ederek yurttaşların talep, öneri ve şikayetleri tek tek not etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, seyyar makam projesinde ilk turuna çıktı. Buca’nın Akıncılar ve İnönü mahallelerini ziyaret eden Başkan Soyer’e Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da eşlik etti. Soyer muhtarların mahalleleriyle ilgili ilettiği sorunları dinlerken vatandaşlardan gelen talep, şikayet ve önerileri de tek tek not aldı. Yurttaşların ulaşım, altyapı, üst geçit, yol, çocuk parkı ve pazar yerleri noktalarında gelen isteklere en kısa sürede cevap verileceğini kaydeden Soyer, toplu taşıma için otobüs saatlerinin aksadığını ileten bir yurttaşa, “Aralık ayında 30 araç ilave edeceğiz. 2020 yılında ise 80 civarında otobüs alımı yapacağız. Sizi rahat ettireceğiz” dedi. Soyer, ayrıca ulaşım sorunun Buca metrosuyla asıl olarak çözüleceğinin altını çizdi.

Turlar sürecek

Temasları sonrasında seyyar makam aracında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Soyer, çocuk parkları ve gençlik merkezlerinin yapılacağını söylerken, bu çalışmaların öncelik olduğunu belirtti.

“Söyledikleri şeyi yerinde görmemiz gerekiyor” diyen Soyer, “Kimse aslında çok mucizevi talepler peşinde değil. Pazar yeri, çocuk parkı isteniyor. Biz bunları zaten biliyoruz ve planlıyoruz. Onların bunu doğrudan doğruya söyleyebiliyor olması, bizim dinlememiz önemli. Bazen gerçekten atladığımız bir şey oluyor. Ben bu hikayeyi böyle sürdürecek olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugünkü ilkti, bunu sürdüreceğiz. Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki 4,5 yıl en çok muhtarlara kulak verecek. Biliyoruz ki her biri kendi mahallesinin sorununu en iyi bilen insanlar. Bu araç ve bu proje onun için. Her fırsatta çıkacağım” ifadelerini kullandı.
<< Önceki Haber Tunç Soyer makamını vatandaşın ayağına götürdü Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER