Uluslararası Bakü Köpek Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu


Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 'Uluslararası Köpek Festivali' final müsabakalarıyla sona erdi. Finalde birbirinden farklı çok sayıda köpek cinsi, dereceye girmek için hünerlerini sergiledi. Yarışmada birinciye 'Yılın en iyi köpeği' ödülü ve dereceye girenlere ise kupalar takdim edildi.

Bu sene Uluslararası Köpek Festivali'ne Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Rusya, Ukrayna, Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan'dan toplam 600'den fazla köpek katıldı. Festivale katılan vatandaşların yarışma öncesi köpeklerini, jöle ve sprey kullanarak taramaları, tüylerine fön çektirmeleri, kurdele takmaları ilginç görüntüler oluşturdu. Sevimli bakışları ile dikkatleri üzerlerine çeken minik köpeklerin yanı sıra büyük cüsseli köpekler de yarışmayı izlemeye gelenlerin ilgisini çekti.

Başkent Bakü'deki Comfort İn Otel'de gerçekleştirilen yarışmada, birinci 'Yılın en iyi köpeği' ünvanına sahip oldu. Gruplar şeklinde yarışarak dereceye giren köpek sahipleri ise kupa ve değişik ödüller verildi.

Köpeği festivalde birinci olan Şirin Hüseyzade Cihan Haber Ajansı'na bu yarışmaya üç yıldır katıldığını söyledi. Küçük köpeğinin bu sene birinciliği kazandığını belirten Hüseyinzade, yarışmayı kazandığı için çok mutlu olduğunu belirtti. Yarışmaya Rusya'dan gelerek ilk kez katıldığını dile getiren Sungole Susem de köpeğinin yarışmada birinciliği kazanarak 'yılın en iyi köpeği' ünvanına layık görüldüğünü aktardı.

Yarışma, Azerbaycan milli dansçıların sahne performansı ile sona erdi. CİHAN
<< Önceki Haber Uluslararası Bakü Köpek Festivali'nde ödüller sahiplerini... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER