Sette fenalaşan ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Oyuncu Halil Kumova'nın rol aldığı filmin çekimleri esnsanıda sette fenalaştığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği ifade edildi. Kumova'dan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) testi için de numune alındığı belirtildi.

SHABER3.COM

Oyuncu Halil Kumova, Malatya'da çekimleri devam eden "Zalo" isimli sinema filminin setinde aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde çekimleri devam eden "Zalo" isimli sinema filminde rol alan 64 yaşındaki usta oyuncu Halil Kumova, setteyken aniden rahatsızlandı. 

Set görevlileri tarafından hemen Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Kumova'nın kalbi durunca hemen müdahale edildi.

Kalbi tekrar çalıştırılan usta oyuncu yoğun bakıma alındı ancak burada da tekrar kalbi durunda yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

İlk tetkiklerde zatürreye bağlı solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybettiği belirlenen Kumova'dan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) testi için numune alındığı öğrenildi.

BİRÇOK FİLMDE ROL ALDI

23 Mart 1956'da Bursa'da doğan Halil Kumova, uzun süre Bursa Devlet Tiyatrosu'nda sözleşmeli çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul'a yerleşti. 

Bu tarihten itibaren film ve dizilerde oynayan Kumova, şimdiye kadar 100'e yakın film ve dizide rol aldı.

Usta oyuncu Kumova son olarak Necati Aslan'ın senaristi ve yönetmeni olduğu "Zalo" isimli sinema filminde rol aldı. 

Çekimlerine Malatya'nın Yeşilyurt ve Arapgir ilçelerinde başlanılan sinema filminde başrollerini Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Aslan, Belma Memati, Aslı Balcı, Ersel Sibil, Sanem Seyhan gibi ünlü isimler paylaşıyor. 

1933'te dönemin Malatya Valisi'nin 3 kişi tarafından soyulmasını konu alan filmin çekimlerine Kumova'nın ölümü sebebiyle bir süre ara verildi.
<< Önceki Haber Sette fenalaşan ünlü oyuncu hayatını kaybetti Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER