İki ayda on binlerce kişi istifa etti

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AKP) çok sayıda üyenin istifa ettiği ileri sürüldü. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu AKP'den ayrılarak yeni bir parti için sahaya inmişti.

SHABER3.COM

Üye sayısının azaldığına dair iddialar üzerine konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri Tayyip Erdoğan, eylül ayı başında yaptığı açıklamada, “Şu an itibarıyla partimizin 10 milyonun üzerinde üyesi var. Üye listelerimizi güncelliyor, ölümler ve diğer sebeplerle kayıtları düşenleri belirliyoruz. Üye sayımızda, yüzde 95’ten fazlası vefatlardan kaynaklanan yaklaşık 290 bin kişilik bir eksilme olduğunu gördük.” dedi.

AKP’NİN ÜYE SAYISI 10 MİLYONUN ALTINDA

Gazeteduvar'ın haberine göre Erdoğan’ın açıklamasından kısa bir süre sonra Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı siyasi partilerin üye sayısının güncellendiği son verileri açıkladı. 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının 6 Eylül 2019 verilerine göre AKP’nin üye sayısı 9 milyon 874 bin 843 olarak kayıtlara geçti.

2 AYDA 56 BİN DÜŞÜŞ

Yeni parti iddialarının konuşulmaya başlandığı yaz aylarında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı üye sayılarını açıklamış, 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle AKP’nin üye sayısı 9 milyon 931 bin 103 olarak kayıtlara geçmişti. Bu durumda iki ayda AKP'nin üye sayısında 56 bin 260 üye düşüşü yaşandı.
<< Önceki Haber İki ayda on binlerce kişi istifa etti Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER