Vekil düşürmeye Saray'dan ilk yorum: Niye rahatsız oluyorsunuz?

Meclis'te üç milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesiyle ilgili saraydan ilk yorum geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, milletvekilliklerinin düşürülmesini cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine bağladı.

SHABER3.COM

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, vekillikleri düşürülen CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’yla ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Oktay, "Demokrasiyi ve halkın iradesini içine sindirememiş bu zihniyet, bugün hala kişiler üzerinden sistemi ama aslında milletimizi hor görmeye devam etmektedir" dedi.

Oktay, seçildikleri halde vekillikleri düşürülen siyasetçilerle ilgili, “Siyasi çıkar uğruna terörden ve destekçilerinden medet umanları ne milletimiz ne de tarih affetmeyecektir” ifadelerini kullandı.

“Terörden hüküm giyen kişilerle ilgili mahkeme kararının TBMM’ye bildiriminden rahatsız olanların bu ülkeye ve vatandaşına kazandıracağı hiçbir şey yoktur” diyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı, sözlerini şöyle sürdürdü:

'SİSTEMİ HOR GÖRÜYORLAR'

“TBMM’nin ve milletimizin onayını alan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini aşağılamaya çalışanlar milletimizden gereken cevabı referandumda ve sonrasında yapılan seçimlerde sandıkta almışlardır. Demokrasiyi ve halkın iradesini içine sindirememiş bu zihniyet, bugün hala kişiler üzerinden sistemi ama aslında milletimizi hor görmeye devam etmektedir. Milletimizden aldığı destek ve oyla seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir taraftan ülkemize hizmet için durmadan, yılmadan üretmeye ve çalışmaya devam ederken bir taraftan da terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.”
ÖNE ÇIKAN HABERLER