Yanlış cenaze şok etti

Almanya'da hayatını kaybeden Iğdırlı 73 yaşındaki Gülderen Bezek'in yerine başka bir kadının cenazesinin gönderilmesi ailesine şok yaşattı.

Yanlış cenaze şok etti

Almanya’da yaşayan Gülderen Bezek, geçen 1 Mayıs günü hayatını kaybedince ailesinin talebi üzerine cenazesi memleketi Iğdır'a gönderildi.Ailesi tarafından bugün cenazesi İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan alındıktan sonra havayolu ile Iğdır’a getirilen cenaze defin işlemleri için açıldı. Gülderen Bezek'in kardeşi Feyzullah Ekinci'nin evinin yakınındaki Hacı Hüseyin Camii'sinde açılan tabuttaki cesedin Gülderen Bezek'e ait olmadığını gören yakınları büyük şok yaşadı. Başka bir kadının cenazesiyle karşılaşan aile Almanya'yla irtibata geçti. Cenazenin Almanya'da vefat eden bir kimsesize ait olduğu, Gülderen Bezek'in cenazesinin Almanya'da kaldığı tesbit edildi. Gülderen Bezek'nin cenazesinin yarın Almanya'dan uçakla getirileceği, yanlışlıkla getirilen cenazenin ise geri gönderileceği öğrenildi.

Gülderen Bezek'in kardeşinin oturduğu Cumhuriyet Mahallesi Rıza Yalçın Caddesi üzerindeki evin önüne taziye çadırı kurulurken, mahalledeki cami imamı Hüseyin Yeşil, "Gülderen Bezek Almanya’da vefat etmiştir. Bizim caminin morguna bıraktık. Yıkamak, vecibelerini yerine getirmek için tabutu yakınları açtıklarında ölen kişinin Gülderen Bezek olmadığı görüldü. Almanya ile irtibata geçildi. Bu olay bir skandaldır. Cenaze sahipleri şok yaşamıştır. Üzülmüşlerdir. Bu olayla rahmetlinin çocukları, torunları, yakınları ikinci defa yıkılmıştır" dedi.


DHA
<< Önceki Haber Yanlış cenaze şok etti Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER