Yeni havalimanında yine kaza atlatıldı: THY uçağı taksi yolundan çıktı

Yapımından itibaren tartışmalara neden olan İstanbul Havalimanı, uzun taksi yolları nedeniyle de eleştirilerin odağındaydı. Türk Hava Yolları’na (THY) ait İzmir-İstanbul seferini yapan uçak, İstanbul Havalimanı’na iniş sonrası terminale ilerlediği sırada taksi yolundan çıktı.

SHABER3.COM

THY’den yapılan açıklamada uçak, sorunsuz bir şekilde tahliye edildi. Taksi yolundan çıkan uçakla ilgili teknik incelemenin ise sürdüğü öğrenildi. 

THY’nin İzmir’den İstanbul’a gerçekleştirdiği TK2307 sefer sayılı tarifeli uçağı saat 07.30 sıralarında İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı. 147 yolcusuyla birlikte İstanbul Havalimanı’na inen Boeing 737-800 tipi uçak, terminale yanaşmak üzere taksi yolunda ilerlediği sırada yoldan çıktı. Uçakta bulunan yolcular tahliye edildi. 

Konuya ilişkin THY Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TK2307 sefer sayılı İzmir(ADB) -İstanbul (IST) seferini icra eden TC-JHM kuyruk tescilli uçağımız saat 07.28’de İstanbul’a inişi sonrasında köprüye yaklaşırken taksi yolundan çıkmıştır. B737-800 tipi uçağımızda seyahat eden 147 yolcumuz ve 7 kişiden oluşan uçuş ekibimizin tamamı herhangi bir yaralanma yaşamadan sağlıklı bir şekilde uçaktan tahliye edilmiştir. Havalimanı operasyonu sorunsuz şekilde devam etmektedir. Yaşanan durumun nedenleri ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır. Tüm yolcularımıza ve ekibimize geçmiş olsun dileklerimizi sunar, kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”
<< Önceki Haber Yeni havalimanında yine kaza atlatıldı: THY uçağı... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER