Yeşilay Cemiyeti'nden Yenimahalle Belediyesi'ne ziyaret


Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ankara Şube Başkanı Şemsettin Toprak ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Toprak, Yeşilay'ın tütün, alkol ve madde bağımlılığı gibi toplumun ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıkların yanı sıra kumar, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele ettiğini söyledi. Yeşilay'ın özellikle gençleri ve çocukları zararlı alışkanlıktan korumak için kamu kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içerisinde olduğunu söyleyen Toprak, çalışmalar hakkında Yaşar'a bilgi verdi.

İlk olarak İstanbul'da uygulamaya geçen Yeşilay Danışma Merkezi (YEDAM) projesinin Ankara'da da hayata geçirebilmesi için Yaşar'dan destek isteyen Toprak, Yenimahalle Belediyesi'nin projeye destek vermesinden memnuniyet duyacaklarını dile getirdi. Toprak, "Belediyelerin ortaklığıyla, biz de iştirakçi olarak bu projeyi Ankara'da gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız zararlı alışkanlıkları olan bireylerin iyi bir birey olabilmesi için çalışmalar yapmak." dedi.

"UYUŞTURUCU VE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI ÇAĞIN EN BÜYÜK SORUNU"

Başkan Yaşar, projeye destek vermekten onur duyacaklarını belirterek, Yeşilay'ın toplumun huzur ve refahı için son derece önemli bir kuruluş olduğunu söyledi. Yaşar, "Yeşilay sadece toplumu istenmeyen bağımlılık türlerinden korumakla kalmıyor. Aynı zamanda toplumu bilinçlendiriyor ve sağlıklı bireyler haline gelmesi için çalışmalar yapıyor. Şu anda uyuşturucu ve teknolojik bağımlılık çağın en büyük sorunları arasında. Gençlerimiz ve aileler bu durumdan dolayı çok mustarip. Uyuşturucu maddeler nedeniyle evlatlarımızı kaybediyoruz. Buna derhal önlem alınmalı. Ayrıca getirilen yasaklarla birlikte sigara içiminde azalma var. Ancak daha yapacak çok şey var. Başarılarınızın devamını diliyorum." diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Toprak tarafından Başkan Yaşar'a Yeşilay rozeti hediye edildi.
CİHAN
<< Önceki Haber Yeşilay Cemiyeti'nden Yenimahalle Belediyesi'ne ziyaret Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER