Yıldırım'dan 'şaka' gibi açıklama

Yıldırım, gazetecilerin "YSK'nın 250 sayfalık gerekçeli kararını okuyabildiniz mi, verilen kararı doğru buluyor musunuz?" sorusunu yanıtladı.

SHABER3.COM

AKP’nin mağlup İstanbul adayı Binali Yıldırım, YSK’nın seçim iptaline dair yazdığı 250 sayfalık gerekçeli karar metnine dair konuşarak “YSK, bizim baştan beri söylediğimizi yolsuzlukları teyit etmiştir. 250 sayfayı okumadım. Zaten karar kısmı var. O sayfaların büyük bir bölümü bizim dilekçelerimiz, daha sonra değerlendirme kısmı. Bu tür kararlarda sonuç okunur” diye konuştu.

Yıldırım, gazetecilerin “YSK’nın 250 sayfalık gerekçeli kararını okuyabildiniz mi, verilen kararı doğru buluyor musunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Verilen kararı doğru bulup bulmamak bizim lüksümüz değil. YSK tüm seçimlerin patronudur. YSK’nın verdiği karar herkesi bağlayacaktır. Dolayısı karar verilmiştir. Verilen karar da seçimin yenilenmesidir. Kararı kabul etmiyorum diye çıkışlar, hukuk devletine nezaketsizliktir. Bunu kabul edemeyiz. Bu kararın gereğini yapmak için de İstanbul sokaklarındayız. Kararla ilgili herkes her şeyi söyleyebilir. Bizim baştan beri söylediğimizi yolsuzluklar, oy kaydırmaları, oylarla ilgili her türlü düzensizlik yaşanmıştır. YSK kararı da bunu teyit etmiştir, onaylamıştır. 250 sayfayı okumadım. Zaten karar kısmı var. O sayfaların büyük bir bölümü bizim dilekçelerimiz, daha sonra değerlendirme kısmı. Bu tür kararlarda sonuç okunur. Sonuç da daha önce kamuoyuna açıkladığımız konuları teyit eden niteliktedir.”

TAM MUTABAKAT GEREKMEZ

Yıldırım, kararın YSK üyelerinin 7’ye 4 oy verilmesi ile ilgili de konuşarak, “Onun hiçbir önemi yok. Mahkeme kararı verilmiştir. Her kararın tam mutabakat ile verilmesi gerekmiyor. Hatırlatın AK Parti’nin kapatma davası 6’ya 5’le reddedilmişti. İktidar partisinin kararı. Yani öyle oldu diye kapatılması mı gerekiyordu” dedi.
<< Önceki Haber Yıldırım'dan 'şaka' gibi açıklama Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER