"AKP il binasında liste yapılıyor"

Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) ihraç edildikten sonra Demokrat Parti'ye katılan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

SHABER3.COM

“Tarım Bakanı fındık üreticisine ihanet etmiştir.” dediği için Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) ihraç edilen ve Demokrat Parti'ye geçen Cemal Enginyurt, Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) Toplum Yararına Program (TYP) ile işe alım uygulanırken, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) il binasında liste yapıldığı iddiasında bulundu.

Demokrat Parti'nin sosyal medya hesabından Enginyurt'un FOX TV'de yayınlanan "Çalar Saat Hafta Sonu" programına konuk olduğu görüntüler paylaşıldı. 

Enginyurt, programda İŞKUR’dan TYP ile işe alım uygulanırken AKP il binasında liste yapıldığı iddiasında bulundu.

"KURU EKMEKLE DOYUYOR" DİYORLAR

Enginyurt konuya ilişkin, "İŞKUR'dan TYP adı altında işe adam alırken AKP il binasında liste yapılıyor. Milli Eğitim'de çalışan TYP'liler uzatılsın süresi 9 ay çalışıyorlar, 3 ay evlerine ekmek götüremiyorlar diyoruz, sesi çıkmıyor. Taşerona kadro verilsin diyoruz, sesleri çıkmıyor. Sağlık çalışanları perişan diyoruz, kadrolara 4 B'li 4C'li diye kadrolara ayrılmış insanlar var, bunlara kadro ver diyoruz sesleri çıkmıyor. KİT'lerde çalışan kiralık şoförler var, devlete hizmet ediyorlar. Kadro ver diyoruz sesleri çıkmıyor. Bu insanlar evlerine nasıl ekmek götürüyor? Zehra Selçuk ve ya diğerlerinin rahatı yerinde sayın Karagöz... Tabii ki çıkacaklar 'kuru ekmekle doyuyorlar' diyecekler, tabii ki çıkacaklar 'yoksulluk yok' diyecekler." ifadelerini kullandı.
<< Önceki Haber "AKP il binasında liste yapılıyor" Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER