AKP Yangından sonra da aynısını yaptı: Vatandaşa IBAN gönderdi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde ormanlık alanda başlayan yangın yerleşim yerlerine sıçradı. Söndürme çalışmaları sürüyor. Bölgede bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yardım için çağrıda bulundu.

SHABER3.COM

Erdoğan, pandemi sürecinde, mağdurlara yardım yapmak yerine "Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyası başlatarak IBAN numarası paylaşmıştı. İktidar aynı uygulama Türkiye'nin güneyini etkileyen orman yangınları için de yaptı. Bu sefer kampanyayı Erdoğan yerine  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu duyurdu Yangını inceleyen bakanlarla birlikte ortak basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu vatandaşlardan yardım istedi. Çavuşoğlu, "Nakdi yardım yapmak isteyenler valiliğimiz ile temasa geçebilirler. Milletimiz cömerttir." ifadesini kullandı. Manavgat Bekir Pakdemirli Mevlüt Çavuşoğlu Antalya

VALİLİĞİMZİ HESAP AÇTI, MİLLETİMİZ CÖMERTTİR

Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklaması şöyle: 

Tabii yangın sadece tarım alanlarını, evlerimizi etkilemedi. Altyapımızı da etkiledi. Özellikle elektrik kesintisi olan yerlerimiz var. Şu anda yaklaşık 18 bin civarındaki aboneye maalesef elektrik verilememiş durumda. Koordineli bir şekilde bu elektrik verilemeyen mah 


Özellikle elektrik kesintisi olan yerlerimiz var. Şu anda yaklaşık 18 bin civarındaki aboneye maalesef elektrik verilememiş durumda. Koordineli bir şekilde bu elektrik verilemeyen mahallelerimize ve abonelerimize en hızlı şekilde elektrik verilmesi için çalışmaları sürdürüyoruz. 

Gerek Antalya’da gerekse Türkiye’nin her yerinden fidan yardımı, diğer taraftan da ayni ve nakdi yardım göndermek için telefonlar geliyor, teklifler geliyor. Şu anda bünyesinde oluşturduğumuz merkezimiz sayesinde ve değişik kurumlarımızın ve Antalyalı hemşehrilerimizin verdiği destekler sayesinde ayni olarak herhangi bir ihtiyacımız yoktur. Aynı şekilde nakdi yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız da oldu. Talepte bulunanlar oldu. Bu amaçla valiliğimiz Antalya'da bir hesap açıyor. Bu hesabı da kendileri duyuracaktır. Dün akşam TOBB başkanımız aradı. 5 milyon TL bu hesaba para göndermek istediklerini söylediler. Duyarlı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Milletimiz cömerttir. Elinden gelen desteği her zaman yapar. Birde Antalya Manavgat hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Onlar da gerek yangından etkilenen vatandaşlarımıza sahip çıkmak konusunda gerekse ilgili yardımları ulaştırmak konusunda çok duyarlılar. Çok teşekkür ediyoruz kendilerine. Ama şu anda iaşe ve aynı olarak herhangi bir yardıma ihtiyaç kalmadı. Çünkü aynı ürünü çok sayıda çok miktarda ürün geldi. Ona ihtiyaç yok ama nakdi yardım yapmak isteyenler de valiliğimizle temasa geçebilirler.” 
<< Önceki Haber AKP Yangından sonra da aynısını yaptı: Vatandaşa IBAN... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER