'Bir milyondan fazla İstanbullu'nun elektrik, doğalgaz ve suyu kesildi'

Kılıçdaroğlu: Sarayda işsizlik yok, büyük ihalelerin hesabı yapılır. Bir de halk var. İşsizlik yoksulluk var, çocuğuna kıyafet alamayan baba var. Ekonomik krizi konuşmamızı istemiyorlar.

SHABER3.COM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için "Ciddiye alınacak bir insan değil" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için de 'saray sosyetesi' ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, "Sarayda işsizlik yok, büyük ihalelerin hesabı yapılır. 'Ekmek bulamadılarsa pasta yesinler' derlerse şaşırmayın. Bir de halk var. İşsizlik yoksulluk var, çocuğuna kıyafet alamayan baba var" dedi.

T24'ten Hakan Aksay’a konuşan Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu'nun CHP'yi hedef alan sözleri için, "Bizim açımızdan zor bir kampanya olmadı. Sorunlara karşı ürettiğimiz çözümler var. Karşı tarafın işi zor. Ahlaki açıdan yozlaşmış bir seçim kampanyası yürütüyorlar. İftiralarla götürmeye çalışıyorlar. Darağacından tutun da hapis tehditlerine, terörist olmaya kadar hemen her konuda iftiraya maruz kalıyoruz" dedi.

"17 yıllık bir iktidarın insanları getirdiği yer soğan kuyruğu" diyen Kılıçdaroğlu, "Bunun tartışılmasını istemiyorlar. Biz sorunları çözmeye talibiz diyoruz. Seçim sonuçlarına göre erken seçim çağrısı yapmayız, siyasi fırsatçılık olarak görüyorum. Çünkü anakent belediye başkanlarımızın sözlerini yerine getirmesini bekleriz. Siyasal başarımıza süreklilik kazandırmamız lazım" ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş'ın kazanması durumunda kayyım atanması tehdidine de yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Yüksek Seçim Kurulu seçime girebilirsin demiş. Kazanırsan görev yapamazsın demek demokrasiye suikasttır. Demokrasiyi özümsememek demektir. Yapacaklarını zannetmiyorum. Ama yaparlarsa demokratik yollarla mücadelemizi yürüteceğiz. Tehditler, idam sehpaları, şantajlar, bunların hepsi iktidarın acizliğini gösteriyor" şeklinde konuştu.

Binali Yıldırım'ın başbakan olduğu dönemde bile İstanbul'un sorunlarına çözüm üretemediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Binali Yıldırım ne yapacak? Özhaseki’yi koysan Kızılay'a, Sincan, Keçiören nerededir bilmez. İzmir’e başka bir bakanı getirdiler İzmir'i bilmez. Biz taze, yeni isimler getirdik. Onlar eskimişleri getirdi" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu için "Ciddiye alınacak bir insan değil” diyen Kılıçdaroğlu, Berat Albayrak için 'saray sosyetesi' ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, "Sarayda işsizlik yok, büyük ihalelerin hesabı yapılır. 'Ekmek bulamadılarsa pasta yesinler' derlerse şaşırmayın. Bir de halk var. İşsizlik yoksulluk var, çocuğuna kıyafet alamayan baba var. Saray bunlarla hiç ilgilenmiyor. İnsanlar perişan, kuyruklarda insanlar. İstanbul'da 1 milyonu aşkın hanenin elektrik, doğalgaz ve suyu kesildi. Ekonomik krizi konuşmamızı istemiyorlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıkların kaldırılması, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday gösterilmesi ve Ozan Arif’in cenazesin katılmasıyla ilgili sorularda ise yanlış yapmadığını söyledi.

<< Önceki Haber 'Bir milyondan fazla İstanbullu'nun elektrik, doğalgaz... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER