Caretta carettayı silahla vurmuşlar

İzmir Güzelbahçe'de yaralı olarak bulunan Caretta caretta türü deniz kaplumbağasının ateşli silahla yaralandığı belirtildi.

SHABER3.COM

Cumhuriyet'te yer alan habere göre İzmir'de Güzelbahçe açıklarında yaralı olarak bulunan Caretta carettanın silahla vurulduğu ortaya çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne bağlı dalgıç ekibinin Güzelbahçe açıklarında yaralı olarak bulduğu Caretta caretta türü deniz kaplumbağasının sağlık durumuna dair açıklama yapıldı.

Dişi olduğu belirlenen 26 kilogram ağırlığındaki deniz kaplumbağası, Doğal Yaşam Parkı’ndaki veteriner hekimler tarafından tedaviye alındı. Röntgen filminden hayvanın ateşli silahla yaralandığı belirlendi. Sol yüzgecinde 8 santimetrelik derin yırtık, yüzünün sol tarafında 7 santimetrelik doku kaybı, kabuğunda ise 4,5 santimetre çatlak bulunduğu açıklanan deniz kaplumbağasının yaraları temizlenerek tedavisine başlandı. Caretta carettanın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Caretta carettanın bir süre daha tedavi altında tutulduktan sonra yarın Muğla'nın Ortaca ilçesindeki Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne (DEKAMER) gönderilmesi planlanıyor.
<< Önceki Haber Caretta carettayı silahla vurmuşlar Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER