Davutoğlu ve ekibine tebligat!

Adalet ve Kalkınma Partis (AKP) Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) kararı ile kesin ihraç talebi ile Merkez Disiplin Kurulu'na sevk ettiği eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski milletvekilleri Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ile Abdullah Başçı’nın sözlü ve yazılı savunmalarının alınması için tebligatlar gönderildi.

SHABER3.COM

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk ettiği Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ile Abdullah Başçı’nın sözlü ve yazılı savunmalarını almak üzere tebligatlarını gönderdi.

AKP Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, söz konusu tebligatı akşam saatlerinde postaya verdiklerini söyledi. 

DİSİPLİNE SEVK GEREKÇELERİ

Tebligatta, ihracı istenen kişilerin disipline sevk edilme gerekçeleri anlatıldı. AKP’nin iç tüzüğünde yer alan ve disipline götürme gerekçeleri maddeler halinde anlatıldı.

Tebligatta AKP’nin iç tüzüğüne dayanarak ‘partinin genel ilkelerine aykırı davranan, kamuoyunda partiyi rencide eden açıklamalarda bulunulması’ gerekçeleri gösterildi. 

Özellikle Ahmet Davutoğlu’nun son günlerde AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yaptığı eleştirilerin de yer aldığı öğrenildi. 

Aynı şekilde eski milletvekillerinin de son dönemde AKP’ye yönelik karalama açıklamaları da tebligatta yer aldı.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Tebligat adı geçen kişilere ulaştıktan sonra verilen süre içerisinde sözlü ya da yazılı savunmaları beklenecek. 

Daha sonra disiplin kurulu yeniden toplanarak söz konusu kişilerin ihraç edilip edilmeyeceğine karar verecek.

AKP  tarihinde kesin ihraç talebiyle disiplin kurulana sevk ettiği üyelerin tamamı ihraç edildi.
<< Önceki Haber Davutoğlu ve ekibine tebligat! Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER