Deniz Baykal ile ilgili Halk TV gelişmesi

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal hakkında düzenlenen ‘Halk TV fezlekesi’ kapatıldı.

SHABER3.COM

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal hakkında düzenlenen "Halk TV fezlekesi" kapatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Meclis Başkanlığı'ndan Baykal hakkındaki fezlekenin iadesini istedi. İade edilen dosya tekrar incelendi. Ve Baykal hakkında takipsizlik kararı verilerek, dosya kapatıldı.

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Halk TV'de yayımlanan bir film hakkındaki telif hakkı şikayeti nedeniyle dönemin Halk TV yönetim kurulu başkanı olan Baykal ile kanalın müdürü hakkında soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma sonucunda kanalın müdürü hakkında "mali haklara tecavüz" davası açılırken, Baykal hakkında ise aynı suçlama ile fezleke düzenlendi.

DAVA DÜŞÜNCE FEZLEKE ÇEKİLDİ

Fezleke, Baykal'ın rahatsızlığının sürdüğü dönemde Meclis Başkanlığı'na gönderildi. Ancak dönemin kanal müdürü hakkında Ankara 1. Fikri Sinai Haklar Ceza Mahkemesi'nde görülen davada düşme kararı verildi. Mahkemenin gerekçesinde; şikayette bulunanların söz konusu yapımla ilgili mali haklara sahip olduklarına ilişkin belgeleri sunmadıkları, bu nedenle de dava şartının oluşmadığı belirtildi.

TAKİPSİZLİK KARARI

Bu gelişme üzerine Savcılık, Baykal hakkındaki fezlekenin iadesini talep etti. Meclis Başkanlığı da fezlekenin iadesine karar verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hamza Yokuş dosyayı yeniden açtı. Ve Baykal hakkında kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi. Bu karar sonrası Baykal hakkındaki soruşturma dosyası kapanmış oldu.
<< Önceki Haber Deniz Baykal ile ilgili Halk TV gelişmesi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER