Facebook'un sahibinin maaşı herkesi şok etti!

Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg'in maaşı herkesi şaşırttı. Ama sandığınız gibi miktarın yüksek olmasından değil azlığından!

Facebook'un sahibinin maaşı herkesi şok etti!

Faceboook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in, şirkette sembolik bir ücret olan 1 dolar karşılığı çalıştığı açıklandı.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, aldığı maaş konusunda oldukça mütevazı. Şirket tarafından açıklanan yıllık raporda, Zuckerberg'in geçen yıl şirketten sadece sembolik olarak 1 dolar maaş aldığı ortaya çıktı.

ÖNCEKİ YIL ALDIĞI MAAŞ

Deutsche Welle Türkçe'de yer alan habere göre Zuckerberg, bir önceki yıl ise maaş ve prim olarak 769 bin dolar almıştı. Bu, üst düzey bir yönetici için oldukça düşük bir meblağ olarak değerlendiriliyor.

STEVE JOBS İLE REKABET EDİYOR

Facebook'un kurucusu, 1 dolarlık maaş planını bir yıl önce açıklamıştı. Zuckerberg, bu hareketiyle hayatını kaybeden Apple kurucusu Steve Jobs ile rekabet ediyor. Jobs da şirkette neredeyse hiç para almadan çalışıyordu.

MAAŞA İHTİYACI YOK

Zuckerberg'in aslında maaşa ihtiyacı yok. Amerikan Forbes dergisi, genç işadamının şu anki servetini 26 milyar 700 milyon dolar olarak tahmin ediyor.

BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Facebook'un dünya genelinde 1 milyar 200 milyon civarında kullanıcısı var. Instagram ve Whatsapp'ten sonra ‘Oculus Rift’ adlı sanal gerçeklik oluşturan gözlükleri tasarlayan Oculus firmasını da satın alan Facebook, büyümeye devam ediyor.

SENETLERİN DE DEĞERİ ARTTI

Firmanın borsada işlem gören hisse senetlerinin de değeri artıyor. Geçen yıl iki kat artışla 55 dolara çıkan hisseler bugün 60 dolardan işlem görüyor.

<< Önceki Haber Facebook'un sahibinin maaşı herkesi şok etti! Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER