Altın fiyatları için, uzmanından çok önemli yatırım tavsiyesi!

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim sebebiyle son üç haftanın zirvesine ulaşan Altın Fiyatları düşüşe geçti. Peki fiyatlar bundan sonra ne yönde seyredecek? İşte uzman tavsiyesi..

Altın fiyatları için, uzmanından çok önemli yatırım tavsiyesi!

Ukrayna'da başlayan ve haftasonu da devam eden olaylar Altın Fiyatlarını ons bazında 1315 dolara kadar yükseltti. Bu son 3 haftanın da en yüksek seviyesiydi. Salı günü ons bazında 4 puanlık düşüşle başlayan Altın gün içerisinde de 88 liradan işlem gördü.

Uzmanlar, Ukrayna'dan gelecek olumlu haberlerin altının yönünü tekrar aşağı çevireceğini aksi bir gelişme durumunda ise altının kısa vadede ons bazında 1325 doları görebileceğini söyledi.


Konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, "1315 Dolar geçilirse 1325 Dolar'a kadar da gidebilir. Bu arada bu şekilde dalgalı seyir deva edecek gibi görünüyor. Ama temelde Amerikan Merkez Bankası'nın parasal sıkılaştırması altında önümüzdeki aylarda aşağı yönlü seyir oluşmasında neden olabilir." ifadelerini kullandı..

Güncel Döviz kurları için tıklayınız

Dalgalı bir seyrin yaşandığı bu dönemde yatırımcılara Türk lirasında kalmaları tavsiye eden Yıldırımtürk, "Elinde Türk Lirası olanlar daha uygun fiyatlardan yatırım yapabileceği bir dönem önümüzdeki aylar veya haftalar itibariyle gelebilir. O bakımdan şu an yatırım yapmak yerine bir kenarda bekleyip fiyatları seyretmek daha doğru diye düşünüyorum." diye konuştu..

<< Önceki Haber Altın fiyatları için, uzmanından çok önemli yatırım... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER