Fadıl Akgündüz'ün oteline haciz geldi

Hayata geçiremediği onlarca proje ile binlerce insanı mağdur eden Fadıl Akgündüz'ün Aydın Didim'deki Caprice Termal Otel'ine haciz geldi.

Fadıl Akgündüz'ün oteline haciz geldi

İstanbullu bir firmanın koydurduğu haciz işlemini Didim İcra Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdi. Otelin bilgisayarlarına el konuldu, tatil ve dinlenme için otele gelen müşterilerin yatakları ve mini dolaplara haciz konulduğu kaydedildi. Oteldeki haciz işlemi devam ediyor.

Caprice Gold ve Caprice Maldivler projesi ile binlerce insanı mağdur eden Fadıl Akgündüz'ün Aydın Didim'deki Caprice Termal Oteli'ne haciz geldi. Oteldeki bilgisayarları toplayan haciz memurları daha sonra müşterilerin odalarındaki yatakları almaya başladı. Kapıya dayanan nakliye araçları ile haciz konulan eşyalar taşınmaya devam ediyor.

OTELDEKİ MÜŞTERİLER TEDİRGİN

Bayramdan sonra dinlenmek ve tatil yapmak için Caprice Termal Otel'e giden müşteriler hayal kırıklığı yaşadı. Giriş kattan başlayan haciz işlemi üst katlara kadar devam edeceği öğrenildi. Alt katlardaki eşyaları alınan müşteriler ortada kalırken üst katta kalan müşteriler ise odalarındaki eşyaların alınmasından endişeli. Haciz memurlarına kendilerinin durumunun ne olacağını soran tatilciler, otel yönetimine yönlendiriliyor. Ancak otel yönetimi de açıklama yapmıyor.

MALDİVLER PROJESİNDE 60 BİN KİŞİ DOLANDIRILDI

Zaman'daki habere göre, 'Maldivlerde erkek kadın ayrı tatil projesi' sloganı ile 60 bin kişiden para toplayan Fadıl Akgündüz'ün proje için ödeme yapmadığı ortaya çıkmıştı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Caprice Gold Maldivler reklamlarından dolayı Akgündüz'e 50 bin lira cezası kesmişti.

OCAK AYINDA 300 ÇALIŞAN İŞTEN ATILMIŞTI

Mali krizdeki Akgündüz'ün Didim'deki Caprice Otel'de, Ocak ayında 300'e yakın otel çalışanını tazminat ödemeden işten çıkardığı ortaya çıkmıştı. İşçiler, olayı yargıya taşırken dava açan ve ismini vermek istemeyen bir işçi, “Bize başka bir seçenek bırakmadı. Bunca zamandır yaşanan hukuksuzlukların incelenmesi ve kıdem tazminatlarımızı almak için davalarımızı açtık. Fadıl Akgündüz'e karşı direnişimiz devam edecek.” demişti.

CEZA KORKUSUYLA ŞİRKETLERİ DEVRETTİ

Caprice Gold Otel projesi ile 1 milyar liralık cezadan ve mağdurların açacağı davalardan korkan Akgündüz'ün, 258 milyon lira değerindeki Caprice Didim Otel ile 52 villa ve Milas'taki 300 milyon liralık 119 dönüm arsayı yeğeninin şirketine devrettiği ortaya çıkmıştı.

MAĞDURLAR DERNEK KURDU

Caprice Yatırımcıları Derneği (CYD) üyeleri, vaat ettiği projelerle binlerce kişiyi dolandıran Fadıl Akgündüz hakkında suç duyurusunda bulundu. Dernek başkanı Doğan Bakırcı, Akgündüz'ün, hiçbir projesini tamamlamamasına ve on binlerce kişiyi dolandırılmasına rağmen hala yeni projelerle ortaya çıkıp insanlardan para topladığını belirtmişti. Bakırcı, Akgündüz'ün projelerine kanmamaları konusunda vatandaşları uyarmıştı.

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE DE VAATLERDE BULUNDU

25. dönem milletvekili seçimlerinde Siirt'ten bağımsız aday olan Mehmet Fadıl Akgündüz, seçim kampanyasında yine vaatlerde bulunmuştu. Akgündüz, her aileden en az bir kişiye iş, 48 bin kişiye yan sektörde çalıştırma garantisi vermişti. Daha da illeri giden Akgündüz otomobil üretip, bu otomobilden Siirtlilere maliyetine vereceğini, ayrıca Capris Gold'da yarı fiyatına konaklayacağını söylemişti. Seçimlerde büyük hayal kırıklığı yaşayan Akgündüz sadece 209 oy aldı.

Zaman
<< Önceki Haber Fadıl Akgündüz'ün oteline haciz geldi Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER