Futbol dünyasında şok!

Bugün açıklanması beklenen yayıncı kuruluş ihalesi iptal edildi. Süreçle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu yazılı açıklama yapacak.

SHABER3.COM

TFF resmi internet sayfasından şu açıklamayı yaptı:

"İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu'nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır.

Yayın İhale Komisyonu'nun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda Yayın İhalesi iptal edilmiştir.

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komisyonu'nun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.00'e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verilmiştir.

Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının kapsamı ve sağlanması gereken asgari şartlar hakkında bilgi almak isteyenlerin en geç 01.03.2024 saat 17.00'ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçmeleri kamuoyunun bilgilerine duyurulur."

NE OLMUŞTU?
Yağız Sabuncuoğlu'nun aktardığına göre; İhaleye katılan iki firma da TFF’nin ‘rakam arttırın’ talebine yanaşmadı. Sabuncuoğlu X hesabından şunları söyledi: "İhale iptal olduğuna göre son konuşulan rakamları açıklıyorum. TFF, beIN’den yıllık 200 milyon dolar istedi, bu teklif kabul görmedi. TFF, Saran’a ‘Kademeli olarak değil direkt olarak yıllık 150 milyon euro verin’ dedi. Kabul edilmedi. Sonucunda ihale iptal oldu."

<< Önceki Haber Futbol dünyasında şok! Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER