Kılıçdaroğlu İnce görüşmesininde neler konuşuldu?

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce görüşme sonrası açıklamalarda bulunuyor.

SHABER3.COM

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce görüşmesi sona erdi. Memleket Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından iki isim kısa açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce, bir gazetecinin, “Adaylıktan çekilecek misiniz?” sorusuna, “Hayır. Döne döne vuruşmaya devam edeceğiz.” cevabı verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile görüşmek için Memleket Partisi Genel Merkezi’ne geldi. İnce, Genel Merkez önünde Kılıçaroğlu’nu karşıladı. Kameralara poz veren ikili daha sonra görüşmek için binaya girdi. Saat 17.00’da başlayan görüşmede Kılıçdaroğlu’na; CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve Özgür Özel eşlik etti.

Çıkışta iki isim kameraların karşısına geçti. Kemal Kılıçdaroğlu, “Deprem bölgesi olmak üzere pek çok sorunu görüştük. Yaşanan sorunlarla ilgili çözümleri de ifade ettik. Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. Sorunları masaya yatırmak, çözümler üretmek benim ve Sayın İnce’nin görevi.” dedi.

Muharrem İnce ise “Siyasette ittifaklar olmalıdır ama menfaat değil ilke ittifakı olmalıdır. Bizim ilkelerimiz nettir. Atatürk’ü tartıştırmayız. Teröre karşı mesafeliyiz. Bu duruştan asla taviz vermeyiz. İlkeler etrafında bu memleketi ayağa kaldırabiliriz. Bu Erdoğan gitmelidir. Bu Erdoğan yorgundur, kibirlidir. Akla, bilime, hukuka inanmamaktadır. 5 dakika dahi bu ülkeyi yönetmemelidir. Sayın Genel Başkan’a teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, “Erdoğan’ın gönderilmesi gerekir derken, adaylıktan çekilecek misiniz?” sorusuna, “Hayır, öyle bir şey demedim. Biz döne döne Köroğlu gibi savaşıyoruz. Herkes ateş ediyor bize. Biz de döne döne vuruşmaya devam edeceğiz.” cevabı verdi.
<< Önceki Haber Kılıçdaroğlu İnce görüşmesininde neler konuşuldu? Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER