Peker: Yetkililerle buluştuk, bana kal ya da git demediler! Şu an ailemin yanındayım

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan Sedat Peker kaldığı mekana ailesinin yanına geri geldiğini belirtti.

SHABER3.COM

Hakkında yakalandığı iddiaları ortaya atılan Sedat Peker sosyal medyadan yaptığı açıklamayla öğle saatlerinde kaldığı mekandan yetkililerle beraber ayrıldığını ve şu anda mekana, ailesinin yanına geri döndüğünü ifade etti.

Peker şunları yazdı:

"Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk. Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi. Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler. Aydınlık Gazetesi’nde yazan SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir. Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar. süslü sülü, benim ahiretliğim, derin mehmet, pelikancılar, ve diğer zevatın tamamı; bizde söz namus. Eğer ölmez sağ kalırsak, bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız. Tabi ki bu süre zarfında gereği eğer yapılmazsa, yapmayanlarla ilgili söyleyecek sözlerimiz de elbet olacaktır. Beni sevdiği için dua edenlere, beni sevmediğinden dolayı sadece çocuklarıma ve aileme iyi dilek dileyenlere tüm kalbimle teşekkür ederim. BİR UMUTTUR YAŞAMAK"

Sedat Peker'in yakınındaki isimlerden Emre Olur, 'Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta BAE polislerinin geldiğini ve kendisini konutundan aldıklarını açıklamıştı. Sedat Peker'in gece saatlerine kadar otele dönmediği bilgisini paylaşan Olur, Peker'in hayatından endişe ettiklerini söylemişti.
<< Önceki Haber Peker: Yetkililerle buluştuk, bana kal ya da git demediler!... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER