Podium Ankara Alışveriş Merkezi yarın açılıyor

Podium Ankara Alışveriş Merkezi yarın açılıyor

SBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi A.Ş. tarafından 450 milyon TL düzeyinde yatırımla hayata geçirilen Podium Ankara Alışveriş Merkezi 22 Ekim Perşembe günü (yarın) açılıyor. SBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuh Acar, "Mimarisinden marka karmasına her yönünün titizlikle planlandığı Podium inanıyoruz ki yeni çekim merkezi olacak." dedi.

Podium Ankara, Anadolu bulvarı ile Bağdat Caddesi kavşağında, ana yolların kesiştiği merkezi konumu, güçlü marka karması, modern mimarisi, açık ve kapalı sosyal yaşam alanları ile öne çıkıyor. Podium Ankara, 70 bin metrekarelik kiralanabilir alanı ve 180 mağazası ile bölgenin yeni çekim merkezi olmayı hedefliyor. Önemli ölçüde ziyaretçi ağırlaması beklenen Podium AVM, yaklaşık 5 bin kişiye sağladığı doğrudan ve dolaylı istihdamla bölgeye değer katacak.

70 bin metrekarelik kiralanabilir alanda, hipermarketten tekstile, elektronikten yapı ürünlerine ulusal ve uluslararası öncü markaları aynı çatı altında buluşturan Podium, güçlü marka karması ve merkezi, kolay ulaşılabilir lokasyonu ile başkentin yeni buluşma merkezi olmayı hedefliyor. Acar, AVM hakkında bilgilendirme yaparak, "Podium Ankara Alışveriş merkezi arsası 380 küçük yatırımcının bir araya gelerek geliştirdiği bir arsadır. Üzerine 24 yatırımcının yatırım yapmasıyla 450 milyon TL yatırım değeri olan ve çok ortaklı bir örnek olarak hayata geçirildi." ifadesinde bulundu.

ANKARA AVM ORTALAMASI 246

Bir gazetecinin 'Ankara veya Türkiye için AVM'ler açığı var mı?' sorusuna Acar, "AVM'lerin sayısının artması yatırımcılar için belli sıkıntılar arz etse de halkımızın daha kaliteli ürünlere daha ekonomik olarak ulaşmasını sağlayacak. Bunların çoğalması halkın sosyal kültürel ihtiyaçların daha özenli firmaların hizmet vermesi için bir yarış sağlamakta. Bizim şunu yapmaya çalıştık, yaptığımız AVM'nin o yörede AVM olmadığı için yörenin insanıyla özdeşleştirecek, o yörenin insanının içine alan bir proje olsun istedik." diye cevap verdi.

Acar, "Metrekareye bin kişi üzerinde yapılan araştırmalara göre Avrupa ortalaması şuan 300, Türkiye ortalaması ise 126. Ankara ortalaması ise 246. Avrupa ortalamasına baktığımızda her ne kadar Ankara ortalamamız Türkiye ortalamasının üstünde gözükse de Avrupa ortalamasına yetişemedik." şeklinde konuştu. CİHAN
<< Önceki Haber Podium Ankara Alışveriş Merkezi yarın açılıyor Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER