Ruşen Çakır'ın 'AKP'ye verdiği akıl' mailden çıktı

Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın maillerini hackleyen Redhack, bu kez de Ruşen Çakır'a ait olduğu iddia edilen bir mail paylaştı. İddiaya göre Çakır, AKP'nin gizli bir toplantısına katılarak Kürt sorunu konusunda tavsiyeler veriyor...

samanyoluhaber.com

RedHack tarafından hacklenen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın mailleri paylaşılmaya devam ediyor.

Sabah gazetesi muhabiri Yahya Bostan tarafından Serhat Albayrak’a ondan da Berat Albayrak’a iletilen mailde, AKP'nin 2011 yılında yaptığı gizli bir toplantıya Ruşen Çakır ve Etyen Mahçupyan katılıyor.

İki isim de AKP'ye Kürt sorunu konusunda tavsiyelerde bulunurken mailde şu ifadeler yer alıyor:

''Adalet Bakanı Ergin, Ruşen Çakır’dan “Öcalan’ın ev hapsine alındığı, Öcalan’ın İmralı’da tutulmaya devam ettiği ve Öcalansız senaryoların” ayrı ayrı değerlendirmesini istedi.

Etyen Mahçupyan, sunumunda Erdoğan’ın “tek millet” vurgusunun hatalı olduğunu dile getirdi, MGK bildirisinde bunun yayınlanmasını eleştirdi. Ruşen Çakır ise hükümetin demokratik açılım konusunda gündem belirleyemediğini, gündemin BDP/DTK tarafından belirlendiğini söyledi. Bu konuda İçişleri bakanı Atalay, “yaptıklarımızı görmezden gelmeyin” diyerek Çakır’a karşı çıktı. Çakır, PKK sorununun Kürt sorunundan ayrı değerlendirilmesi gerektiğini söyledi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki Kürtler arasında şehirden şehre değişen farklılıklar olduğunu belirterek bu farklılıkların iyi analiz edilmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu, “politika üretirken bu farklılıklar dikkate alınmalı (böl-yönet)'' dedi. Dün gece yapılan toplantının benzerleri önümüzdeki dönemde de farklı isimlerle yapılacak. 

ÇAKIR İDDİALARA YANIT VERDİ

Gazeteci Ruşen Çakır ise iddialara Twitter hesabından yanıt verdi.

Çakır, attığı tweetlerde ''14 yaşımdan beri solcu ve Kürt dostuyum, mezara da öyle gideceğim'', ''Benim devlete "Kürtleri böl ve yönet" diye akıl vereceğime inanıyorsanız, diyecek bir şeyim yok.'' yazdı.
<< Önceki Haber Ruşen Çakır'ın 'AKP'ye verdiği akıl' mailden çıktı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER