"Rusya Üçüncü Dünya Savaşı’na izin vermeyecek, ancak..."

Ukrayna gündemiyle birlikte sıkça konuşulmaya başlanan Üçüncü Dünya Savaşı ifadesi konusunda bir açıklama da Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev'den geldi. Medvedev, Rusya'nın olası bir yeni dünya savaşına izin vermemekle birlikte olabilecek bir saldırıya da süper güçlü şekilde yanıt verileceğini belirtti.

SHABER3.COM

Sputnik Türkiye'de yer alan ve Ekaterina Ştukina imzası taşıyan habere göre Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Rusya’nın Üçüncü Dünya Savaşı’nın çıkmasına izin vermeyeceğini, fakat ülkeye saldırı olması durumunda süper güçlü bir yanıt vereceğini belirtti.

Telegram kanalından konuya ilişkin paylaşımda bulunan Medvedev, Rusya’nın saldırı halinde süper güçlü bir yanıt vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Medvedev, “Modern, güvenilir, etkili silahların cephaneliği bugün bile, kendilerinin ve başkalarının elleriyle Üçüncü Dünya Savaşı'nı başlatmaya hazır olanların hırslarını soğutuyor. Böyle bir duruma izin vermeyeceğiz. Ancak ülkemize bir saldırı olması durumunda anında ve süper güçlü bir yanıt verme, Devletimizi tehdit eden her türlü saldırganlığa karşılık verme kabiliyetimizin olduğunu sürekli hatırlatmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

<< Önceki Haber "Rusya Üçüncü Dünya Savaşı’na izin vermeyecek, ancak..." Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER