Kentsel dönüşüm sürecinde bina yenileme

Gazbeton Yenileme” konferansında sektör temsilcilerini bir araya getiriyor.

Kentsel dönüşüm sürecinde bina yenileme

Merkezi’ndeki konferans, 11 Eylül Perşembe günü AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Başkanı LeventAkgerman'ınmoderatörlüğünde yapılacak.

AKG Gazbeton’un ev sahipliğinde, İstanbul’da Polat Tower’dayer alan Yapı Endüstri Merkezi’ndeki konferans, 11 Eylül Perşembe günü AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman'ınmoderatörlüğünde gerçekleştiriliyor. Konferansta İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, İki Design Group Kurucu Ortağı Murat Kader ve İTÜ Mimarlık Fakültesi Yapı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihal Arıoğlu konuşmacı katılacak.

Konuşmacılardan Murat Kader’in ortağı olduğu İki Design Group son olarak dünyanın en prestijli fuarları arasında gösterilen MIPIM kapsamında verilen, 2014 Yılı MIPIM Ödülleri’nde İstanbul’daki SpineTowerprojesiyle Türkiye'nin En İyi Projesi ödülünü kazandı. EmaarSquare, Vadi İstanbul gibi İstanbul’un en büyük projelerine imza atan İki Design Group’un, aralarında En İyi Otel Mimarisi dalında Uluslararası Gayrimenkul Ödülü’nün yer aldığı pekçok global ve yerel ödüle sahip. 

Konferansta Dünya’da, özellikle de Avrupa’da bina yenileme çalışmaları ile tanınan İngiliz mimar JamieFobert de konuşmacı olarak yer alıyor. İngiliz Kültür Mirası“Tarihi Çevrede En İyi Bina” ve RIBA Londra 2014 Ödülü’ne de layık görülen Fobert, retrofitting üzerine “Doku ve Biçim” başlıklı bir sunum yapacak. Anlatımlarını Londra’nın tarihi dokusu içerisinde yer alan ve kültür projelerinden örneklerle zenginleştirecek Fobert, çağdaş mimarlık konusunu dinleyicileri ile paylaşacak.

<< Önceki Haber Kentsel dönüşüm sürecinde bina yenileme Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER