AKP'den ihracı istenen isim konuştu...

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) aldığı ihraç kararına ilk tepki Selçuk Özdağ'dan geldi.

SHABER3.COM

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’yla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) ihracı talep edilen isimlerden eski milletvekili Selçuk Özdağ, Twitter hesabından açıklama yaptı.

AKP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ ve Abdullah Başçı'nın AKP'den kesin ihracı talep edildi. 

"SOLCULARIN DÖNEĞİ, SAĞCILARIN HAİNİ..."

Karar sonrası eleştirilerin “ihanet” olarak nitelendirildiğini aktaran Özdağ, “Solcuların döneği, sağcıların haini hiç bitmiyor. En ufak bir eleştiri veya farklı değerlendirme olduğu zaman hemen davaya ihanet veya davadan dönmek etiketini yapıştır gitsin. Son dönemlerde AKP'nin içerisinde olduğu durum da bunun en tipik örneği.” ifadelerini kullandı.

“Seçmenin net mesajlar verdiğini” belirten Özdağ’ın açıklaması şöyle:

“SEÇMENİN MESAJI KALE ALINMADI”

Bir şeylerin ters gittiğini, yanlış işlerin olduğunu söyleyenler dışlanıyor. Seçmen sandıkta net mesajlar veriyor ve bu mesaj maalesef algılanmıyor. ‘Seni kılıcımla düzeltirim ya Ömer!’ mucibince bir tavır takınıyorsun davaya ihanet ile suçlanıyorsun. “Dost acı söyler”; “Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır” düşüncesiyle fikirlerini ifade ediyorsun hakarete varan pespayelikler ile muhatap oluyorsun.

“İHANET EDENLER YANLIŞA ALKIŞ TUTANLAR”

Halbuki ortada bir dava varsa; davaya ihanet edenler doğru bildiklerini söyleyenler ve bunu haykıranlar değil, yapılan her yanlışa alkış tutanlardır. Türk Milletinin vekili olmak gibi yüce bir görevi yerine getirmek yerine modaya bazı isimlere ne kadar hakaret edersem o kadar yaranırım çukuruna düşmüş ve iki kelime yazmaktan acizlere söylenecek başka sözümüz yoktur. Son sözümüz yine bu minvalde olsun: Dost acı söyler…

"SÖYLEDİKLERİM ANLAŞILACAK; FAKAT..."

Bu seri tweetler ihraç talebi ile disipline verildiğimizi öğrenmeden önce yazılmıştı. Belki bu söylediklerim sonra daha iyi anlaşılacak, fakat iş işten geçmiş olacak. Son durum üzerine üstüne basa basa tekrar edelim. Dost acı söyler.”
<< Önceki Haber AKP'den ihracı istenen isim konuştu... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER