Mustafa Denizli: Wesley'i koruma amaçlı oynatmıyorum


Süper Lig'in 22. haftasında Trabzonspor'u ağırlayacak olan Galatasaray'da Teknik Direktör Mustafa Denizli'nin Wesley Sneijder'i ilk 11'e almaması gündeme oturdu.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da saat 19.00'da başlayacak maç öncesinde ilk 11'ler belli olurken, sarı kırmızılı ekibin Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'in ilk 11'e alınmaması gündeme oturdu. Teknik Direktör Mustafa Denizli, maç öncesinde yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ise Wesley Sneijder'i koruma amaçlı oynatmadığını söyledi.

Tecrübeli teknik adam, "Elimizdeki kadroyu en sağlıklı bir şekilde kullanmak mecburiyetindeyiz. Aşağı yukarı 3 aydır, 3 günde bir maç yapıyoruz. Sadece arada iki tane çarşamba'mız boş geçti. Dolayısıyla her maç için belli bölgelerde futbolcularımızı hem daha sağlıklı kullanmak hem de hazır tutmak bakımından bu tercihleri yapıyorum." dedi.

Wesley Sneijder'in yedek soyunmasının gerekçesi olarak dizindeki sakatlığı mı yoksa tattik olarak mı kadroya alınmadı şeklindeki bir soruya ise Denizli, "Koruma amaçlı. İhtiyaç olmadığı müddetçe Wesley Sneijder'i bugün pek kullanmak niyetinde değilim. İnşallah ihtiyaçta olmaz. Çünkü önümüzde zorlu bir dönem var. Her futbolcumun sağlıklı bir şekilde bu maçların içerisinde olmasını lazım, böyle düşünüyorum." diye cevap verdi.
CİHAN
<< Önceki Haber Mustafa Denizli: Wesley'i koruma amaçlı oynatmıyorum Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER