AVM inşaatında göçük

ADANA'da faaliyetteki bir alışveriş merkezinin ek bina inşaatında beton dükümü sırasında meydana gelen göçükte, 1'i ağır, 6 işçi yaralandı.

AVM  inşaatında göçük

Olay, saat 21.00 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Yeni Mahalle'de meydana geldi. Yaklaşık 15 yıldır hizmet veren AVM'nin birkaç ay önce başlayan otopark kısmındaki ek bina inşaatında beton dökümü sırasında çökme meydana geldi. Olayda, kalıp ve demir yığınlarının altında kalan 6 işçi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis, 112 Acil ve itfaiye ve CANKUR ekipleri sevk edildi. Vatandaşların da yardımıyla çıkarılan işçiler, ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırıldı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde tedaviye alınan Ramazan Yıldız'ın durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Göçük sırasında şoka giren, biri beton dökme aracının operatörü, 2 işçiye ise ambulansta yapıldı. 

İftaiye ve CANKUR ekipleri, göçük altında başka işçilerin de olabileceği ihtimalini değerlendirerek arama yaptı. Göçük altında kimsenin bulunmadığı anlaşılınca, yaklaşık bir saat süren arama çalışmalarına son verildi. 

İskelenin yetersiz olması nedeniyle meydana geldiği iddia edilen göçükle ilgili soruşturma başlatıldı. 

<< Önceki Haber AVM inşaatında göçük Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER