İşte Reza Zarrab'ın kefalet teklifi!

New York Times muhabiri Benjamin Weiser, Reza Zarrab'ın avukatının kefalet isteği ve koşulları hakkında çok çarpıcı bilgiler verdi.

Reza Zarrab iddianamesinin ayrıntılarında ne var?

Video: Arşiv

Weiser, Zarrab'ın avukatı tarafından mahkemeye sunulan teklifte 10 milyon doları peşin olmak üzere 50 milyon dolarlık bir kefalet bedeli önerdiğini belirtti. 

Dikkat çekici bilgiler bununla da bitmiyor

Weiser'ın verdiği bilgilere göre, Zarrab New York'ta bir evde kalacak, GPS ile takip edilecek ve evinin kapısında 24 saat boyunca silahlı güvenlik görevlileri nöbet tutacak. 

Ancak bilgilere göre savcı Preet Bharara'nın ofisi Zarrab'ın avukatı Benjamin Brafman'ın bu teklifini 'yetersiz' olduğu gerekçesiyle reddetti. 

Avukatlar konuyu bir kez daha kefalet duruşmasına götürmek için başvuruda bulundu.

Ebru Gündeş vurgusu

Zarrab'ın avukatlarının ifadesine göre İran asıllı iş adamı 50 milyon dolar tutarındaki kefaletin kabul edilmesi durumunda 'uluslararası bir şarkıcı olan eşi Ebru Gündeş'in kariyerine zarar vereceği ve onun bir kaçakla evli olacağı' gerekçesiyle anlaşmanın şartlarını tereddütsüz yerine getirecek.

Emsal dava

Zarrab'ın avukatı, daha önce benzer suçlamalarla karşılaşan Çinli milyarder Ng Lap Seng için sundukları teklife yakın bir kefaletin kabul edildiğini ve aynı şartların kendileri için de geçerli olması gerektiğini ifade etti.

'Disney Dünyası'na gitmek için geldik'

Reza Zarrab'ın ifadelerinden alıntılar yapan avukat Brafman, iş adamının ABD'ye gelme nedenini 'eşi ve kızını Disney Dünyası'na götürmek' olarak açıkladığını söyledi.

Kaynak: Cnn Türk
<< Önceki Haber İşte Reza Zarrab'ın kefalet teklifi! Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER