İki ankette İstanbul, Ankara ve İzmir’de Millet İttifakı önde

PİAR Araştırma,ve Avrasya Araştırma (AKAM) seçime bir gün kala , İstanbul, Ankara ve İzmir’i Millet İttifakı’nın kazanacağını öngördü.

SHABER3.COM

Piar Araştırma, 20-27 Mart tarihlerinde altı büyükşehirde yaş ve cinsiyet kotası uygulayarak 11 bin 445 katılımcıyla görüştü. Ankette yüzde 2.1 hata payı olduğu belirtildi.

Buna göre, İstanbul'da CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu, yüzde 50.3'le ilk sırada yer alırken, AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım'ın oyu yüzde 48.2 olarak kayda geçti.


Avrasya Araştırma (AKAM), İstanbul, Ankara ve İzmir’i Millet İttifakı’nın kazanacağını öngördü.

AKAM'ın son araştırması, şirketin sahibi Kemal Özkiraz tarafından Twitter'da yayınlandı.Buna göre İstanbul'da Millet İttifakı üyesi CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun yüzde 52.2 oyu var. AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım ise yüzde 46.1 olarak kayda geçti.

Ankara'da yine CHP'nin adayı Mansur Yavaş yüzde 54.8'le ilk sırada gösterilirken, AK Parti'nin adayı Mehmet Özhaseki'nin oyu yüzde 44.1 olarak kayda geçti.
İzmir'de de CHP'nin adayı Tunç Soyer yüzde 66.4'le ilk sıraya yerleşirken, onu AK Parti'nin adayı Nihat Zeybekci yüzde 32.2'yle takip ediyor.

Ankete göre AK Parti ile CHP 12, HDP üç, İYİ Parti iki, MHP de bir büyükşehir kazanıyor.

<< Önceki Haber İki ankette İstanbul, Ankara ve İzmir’de Millet İttifakı... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER