500 polisle 80 adrese nefret operasyonu

İzmir ve Manisa'da nefret soruşturmaları kapsamında 80 adrese eş zamanlı baskın yapıldı.Operasyon sonucu aralarında Fethullah Gülen Hocaefendi'nin yeğeninin de bulunduğu 49 kişi gözaltına alındı.

İzmir'de nefret operasyonu

İzmir ve Manisa merkezli 6 ilde düzenlenen nefret operasyonunda aralarında Fethullah Gülen Hocaefendi'nin yeğeni Mehmet Mezher Gülen'in de bulunduğu 49 kişi gözaltına alındı.


İzmir ve Manisa Cumhuriyet Başsavcılıkları'nın yürüttüğü nefret soruşturmaları kapsamında bu sabah 80 adrese eş zamanlı baskınlar yapıldı.

Saat 06.00 sıralarında İzmir merkez, Karşıyaka ve Bergama ilçelerini kapsayan ilk operasyon, eğitim kurumlarına yönelik gerçekleşti.


Yaklaşık 500 polisin 80 adrese yaptığı operasyonda, ilk aşamada 29 kişi gözaltına alındı, aranan bazı kişiler de adreslerinde bulunamadı.


Ayrıca, Bergama'daki Ali İpek Öğrenci Yurdu ile Bakırçay Sanayici ve İşadamları Derneği binalarında da arama yapıldı. Gözaltına alınan 29 kişi, İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. MANİSA'DA DA OPERASYON VAR


Manisa merkezli 5 ilde de operasyon düzenlendi. Yine çok sayıda adrese baskın yapıldı.  Bu operasyonda, gözaltına alınanlar da Manisa Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

DHA
<< Önceki Haber 500 polisle 80 adrese nefret operasyonu Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER