Bu da devremülk Çiftlikbank!

Yalova'nın Armutlu ilçesi ile Çınarcık ilçesine bağlı Esenköy beldesinde inşâ edileceği öne sürülen devre mülk projesinden 2015 yılında devre mülk satın aldıklarını, ancak aradan geçen zamana rağmen inşaata başlanılmadığı için mağdur olduklarını belirten 30 kişi, Yalova Adliyesi'nde şikâyetçi oldu.

SHABER3.COM

Yalova’nın Termal ilçesinde 180 milyon dolarlık termal devre mülk tesisi temmuz ayında sanatçı Bülent Ersoy’un verdiği konser ve protokolün katıldığı törenle açıldı.

Ancak iddiaya göre 2 bin 500 kişiye satılması gereken hisseli tapu, farklı şehirlerden yaklaşık 40 bin kişiye satıldı. Ortaya çıkan binlerce mağdur da savcılıklara müracaat ederek firma sahiplerinden şikâyetçi oldu.

TERMAL DOLANDIRICILIK

Senet verenler de satış iptaline rağmen aidat istenilen mağdurlar da gelen icralar ile büyük şok yaşadı. 

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen mağdurlar, tanıtım amacıyla götürüldükleri tesiste, imza attıkları 'memnuniyet anketi'nin aleyhlerinde kullanıldığını iddia etti. 

Termal dolandırıcılığın çoğunluğunun ise boğaz turu ve alışveriş merkezlerinde açılan stantlar ile "bedava tatil kazandınız" telefonlarıyla gerçekleştirildiği belirlendi.

ÇİFTLİKBANK’IN DEVRE MÜLK VERSİYONU

Yeniçağ gazetesine mülakat veren mağdurlar, yaşadıkları durumun Çiftlikbank’ın devre mülk versiyonu olduğunu iddia ederek, kendilerini dolandıran şirketin şimdi de Karadeniz Bölgesi için faaliyet yürüttüğünü söyledi.

Mağduriyetlerinin telafisi için yetkililerin bir an önce duruma el atması gerektiğini ifade ettiler.

ŞİRKETİN MAL VARLIĞI YOK!

Yalova'daki projede binlerce kişinin dolandırıldığını öne süren avukat Engin İsmail Köse, insanların "Bedava tatil kazandınız" denilerek otele götürüldüğünü, saatlerce yüksek sesli müzik altında konuşularak ikna edilmeye çalışıldığını, ikna edildiğinde de zil çalınan, anons edilen ve herkesin alkışladığı bir ortam oluşturulduğunu anlattı. 

Ödeme yapılan şirketin herhangi bir mal varlığının bulunmadığını bildirdi.

OCAK AYINDA ŞİKAYETÇİ OLMUŞLARDI

Yalova'nın Armutlu ilçesi ile Çınarcık ilçesine bağlı Esenköy beldesinde inşâ edileceği öne sürülen devre mülk projesinden 2015 yılında devre mülk satın aldıklarını, ancak aradan geçen zamana rağmen inşaata başlanılmadığı için mağdur olduklarını belirten 30 kişi, Yalova Adliyesi'nde şikâyetçi olmuştu. 

Avukat Doğan, aradan geçen sürede şikâyetler üzerine genişletilen soruşturmanın İstanbul'dan yürütüldüğünü belirtti.
<< Önceki Haber Bu da devremülk Çiftlikbank! Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER