İYİ Parti'den kafaları karıştıran yeni bir açıklama daha

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, ‘altılı masa’ konusunda kapının hala açık olduğunu belirterek ”Baştaki çalışma ilkelerine dönülecek olursa bu devam eder” dedi.

SHABER3.COM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘altılı masa’yı terk edip CHP’li Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerine çağrı yapması sonrası tartışmalar sürüyor.

Erhan Usta, İYİ Parti liderinin hamlesiyle ilgili Habertürk yayınında şunları söyledi: ”Akşener masayı dağıttı yorumları yapılıyor. Akşener, masadan kaldırılmak istendi. ‘Beş genel başkanın imzasıyla karar alınabilir’ şeklindeki yaklaşım masanın ruhuna aykırı. Bu uygulama bugüne kadarkilere aykırıydı. Bugüne kadar mutabakat yerine ‘çoğunlukla karar alınabilir gibi uygulama olmadı.

Pazartesi yapılacak toplantıya katılım kararı GİK’te değerlendirilecek. Henüz karar verilmedi. Kapı açık. Altılı masa baştaki çalışma ilkelerine dönecek olursa, isim konusunda da ‘bu tavrı sürdüreceğiz’ denirse bu devam eder. Ancak ‘çalışma ilkelerinden vazgeçiyoruz’ denirse olmaz.”
<< Önceki Haber İYİ Parti'den kafaları karıştıran yeni bir açıklama daha Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER