Moldova-Türkiye maçında ilginç pankart: Tayyip, öğretmenlerimizi iade et!

Moldova-Türkiye maçında tribünlerde "Tayyip, öğretmenlerimizi iade et!" pankartı açıldı.

SHABER3.COM

Moldova ile Türkiye arasında dün akşam oynanan milli maçta, Türk öğretmenlerin kaçırılmasına ithafen tribünlerde "Tayyip, öğretmenlerimizi iade et" yazılı pankart açıldı.

Moldova’da özgürlük yanlısı eylemleriyle dikkat çeken Occupy Guguta adlı sivil toplum aktivistleri dün akşam oynanan milli maçta ilginç bir protestoya imza attı. 

MİT TARAFINDAN KAÇIRILMIŞLARDI

Tr724'ten Necdet Çelik'in haberine göre başşehir Kişinev’deki Zimbru stadında oynanan maç 1-0 Türkiye lehine devam ederken, tribünlere geçen yıl Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından kaçırılan öğretmenler için bir afiş asıldı. 

Afişte, Türkçe olarak "Tayyip, öğretmenlerimizi iade et!" çağrısı yer aldı.

MUHATAPLARA ULAŞSIN DİYE

Protesto, aktivistler tarafından sosyal medyada canlı yayınlandı. Yayını sunan aktivist, muhataplara ulaşması için pankartı Türkçe hazırladıklarını vurguladı. 

"İnsanları kaçırmış bir diktatörün futbol takımını göndermesinin bizde oluşturduğu hüsranı dile getirmek istedik. Mesajımız bütün diktatörlere, özellikle doğrudan insan haklarını çiğneyenlere." şeklinde konuşan aktivist bu tür protestoları sürdürecekleri mesajını verdi.

PANKARTI MAÇ ÇIKIŞINDA ALDILAR

Pankart, çok geçmeden güvenlik görevlilerince kaldırıldı. Eylemciler maç çıkışı görevlilerden pankartı geri aldı.

Occupy Guguta, Türk öğretmenlerin kaçırılışının birinci yılı sebebiyle cuma günü Kişinev’de Türk büyükelçiliği önünde "Öğretmenler terörist değildir" temalı eylem gerçekleştirmişti.
<< Önceki Haber Moldova-Türkiye maçında ilginç pankart: Tayyip, öğretmenlerimizi... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER