Yazar Jan Dost: Kürtçe'nin en çok satan gazetelerin dili olması önemli

Yazar Jan Dost: Kürtçe'nin en çok satan gazetelerin dili olması önemli

Dünyaca ünlü Suriyeli yazar ve şair Jan Dost, Zaman Gazetesi'nin Kürtçe yayına başlamasını kutladı. Dost, Kürtçe'nin en çok satan gazetelerin dili olmaya başlamasının önemli olduğunu vurguladı.

Ünlü yazar Jan Dost, 'Zamankurdî.com'un yayın hayatına başlaması sebebiyle kutlama mesajı gönderdi. Kürt edebiyatı ve kültürü alanında yazdığı eserlerle tanınan Jan Dost, gönderdiği mesajda, "Kürtçe her geçen gün gelişiyor, gündeme geliyor ve günlük yaşamın bir parçası haline geliyor. Kürtçe artık en çok satan gazetelerin dili oluyor." ifadelerini kullandı.

Büyük Nakşi Şeyhi Ahmed Haznevi Hazretleri'nin halifesi Şeyh Salih'in torunu olan Kürt kökenli yazar Dost, şunları da ifade etti: "On yıllardır devam eden yasaklar artık kalkıyor. Bu da gösteriyor ki Kürtçe her ne kadar birçok zulme maruz kalmışsa da direnmiş ve ayakta kalmayı başarmıştır. Ben Zaman Gazetesi'ni kutluyorum ve bunun Kürtçe'nin Türkiye anayasasında resmi olarak kabul edilmesi için bir vesile olmasını diliyorum. Geleceğimiz, barışa ve karşılıklı kabule bağlıdır, tabi hak ve hukukun olması şartıyla. Bu vesileyle tekrar Zamankurdî'de emeği geçen her kese başarılar diliyorum."Yazar-Jan-Dost-Kurtcenin-en-cok-satan-gazetelerin-dili-olmasi-onemli-1969379.htm'> CİHAN
<< Önceki Haber Yazar Jan Dost: Kürtçe'nin en çok satan gazetelerin dili... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER