Apple çok şaşırtacak: Çift simkartlı iPhone geliyor!

Cep telefonu sektörünün büyük oyuncusu olan Apple 10. yıl için özel olarak iPhone X'u çıkardı. Telefon piyasaya çıkmadan iPhone tutkunları tarafından heyecanla beklendi.

SHABER3.COM


Ancak piyasaya çıkınca da istenen satış rakamlarına şirket bir türlü ulaşamadı. Apple'ın en pahalı telefonu olan iPhone X, satış beklentilerinin bir hayli altında kaldı. Bunun en önemli nedeni ise fiyat ve full ekran dışında ciddi bir yenilik getirmemesiydi yeni modelin.

Apple’ın gelecekteki stratejilerini araştıran Çin merkezli güvenilir araştırma firması KGI Apple’ın yeni telefon modeli ile kullancıları şaşırtacağını iddia etti.

Firmanın analisti Ming-Chi Kuoiya göre Apple, çift SIM desteğine sahip iPhone modelleri üzerinde çalışıyor olabilir. 6.1 inçlik LCD ekrana sahip olacağı iddia edilen modellerin, nispeten daha düşük bir fiyat etiketiyle gelebileceği de belirtilenler arasında.

Çift SIM kart opsiyonu özellikle Çin ve Hindistan gibi ülkelerde akıllı telefonlarda aranan özelliklerden biri. Bunun nedeni ülkelerdeki mobil şirketlerin her noktada aynı seviyede erişim sunamaması, bazı noktalarda diğer operatöre geçişin daha makul hal alması şeklinde özetlenebilir.

İşte bu ‘semptom’, Asya pazarına yönelik teknoloji stratejileri açısından yıllardır gündeme gelen bir konuyu beraberinde getiriyor: Çift SIM’li iPhone...

Analize göre modellerin birinin çift SIM yuvasına sahip, diğeri ise tek SIM destekli iki farklı alternatif sunacağı kaydediliyor. Daha önce de 6.5 inçlik OLED ekranlı iPhone için Apple’ın çift SIM teknolojisini düşündüğüne işaret eden bir diğer rapora (Bloomberg kaynaklı) vurgu da içeriyor.

Apple’ın daha büyük ekranlar ve çift SIM desteği konularını potansiyel kullanıcılarına gerçekten sunup sunmayacağı henüz resmi olarak netlik kazanmamış konular. Ancak olasılıklar teknoloji markasının özellikle Asya pazarındaki rekabete yönelik bir strateji olarak her iki konuyu da gündemde tuttuğu yönünde.

Önümüzdeki aylarda söz konusu gelişmelere dair daha fazla bilginin açıklık kazanması bekleniyor.
<< Önceki Haber Apple çok şaşırtacak: Çift simkartlı iPhone geliyor! Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER