ARÜ'de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

ARÜ'de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Ardahan Üniversitesi'nde (ARÜ) bütün akademik, idari ve İŞKUR personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

ARÜ İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu'ndaki eğitim, Erzurum Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mehmet Akif Bayrakçeken, İş Yeri Hekimi Dr. Ender Gezder, iş güvenliği uzmanları Mesut Mete Çiftçi ve Muhammed Çöğender tarafından verildi.

Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, iş sağlığı ve güvenliği konusunda her zaman hassas olduklarını belirtti. Prof. Dr. Söylemez, üniversite olarak gerçekleştirilen bu eğitimin alanındaki uzmanlar ile yaptıklarını ifade etti.

Prof. Dr. Söylemez'in ardından söz alan OSGB A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mehmet Akif Bayrakçeken, ilk olarak yeni iş sağlığı ve güvenliği yasasını, yeni kanununun gerekçelerini, kanunun getirdiği değişikleri anlattı. İş sağlığı ve güvenliği eski ve yeni kanunun farklarına da değinen Bayrakçeken, yeni kanunun daha güncel isteklere hitap ettiğini söyledi.

Eğitimde ergonomi konusunda bilgiler veren Mehmet Akif Bayraktutan, ofis işlerinde çalışanlarının bu konuda daha dikkatli olması gerektiğini belirtti. Ergonomi konusunun amacının iş fizyolojisi konusunda temel kavramları bilmek olduğunu vurguladı.

Bayraktutan, işaretlerin sınıfları, niteliği, konumları ile ilgili bilgi de verdi. Bu işaretlerin kullanımı ile ilgili önemli hususların altını çizdi.
CİHAN
<< Önceki Haber ARÜ'de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER