Cenevre Otomobil Fuarı'nda 120 yeni model tanıtılacak


Dünyanın en önemli otomobil fuarları içerisinde kabul edilen Cenevre Otomobil Fuarı için Palexpo'da hummalı çalışma devam ediyor. Bu yıl 86'ncısı düzenlenecek organizasyon 3 Mart tarihinde kapılarını açacak. 10 gün süre ile otomobil tutkunlarına ev sahipliği yapacak olan Cenevre'de bu yıl 120'den fazla aracın dünya prömiyeri gerçekleştirilecek.

Detroit, Paris ve Frankfurt ile birlikte otomobil üreticileri için en prestijli fuarlardan biri olan Cenevre Motor Show bu yıl 3 Mart Perşembe günü start alıyor. Fuar açılışını İsviçre İçişleri Bakanı Alain Berset, Cenevre Kanton hükümeti başkanı François Longchamp ile birlikte yapacak.

Bugün fuar alanında basın toplantısı düzenleyen organizasyon komitesi başkanı André Hefti, Palexpo fuar alanında 77 bin 323 metrekare alan içerisinde hiç boş yer kalmayacak şekilde çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Bu yıl 200 civarında üreticinin stant açtığını söyleyen Hefti, geçen yıl 682 bin olarak gerçekleşen ziyaretçi sayısının bu yıl 700 bin barajını geçmesini beklediklerini vurguladı.

YILIN OTOMOBİLİ OPEL ASTRA

Her yıl fuar açılışından önce gazetecilerin ortak oylaması ile 'Car of the Year' yılın otomobili yarışması sonuçları açıklandı. Geçen yıl Volkswagen Passat'ın kazandığı bu ödül için bu yıl 7 model finale kaldı. 29 şubatta açıklanan yarışmada Opel Astra 309 puanla birinci seçildi. Otomobil gazetecilerinin katıldığı oylamada Audi A4, BMW 7 serisi, Jaguar XE, Mazda MX5, Opel Astra, Skoda Superb ve Volvo XC90 modelleri finale kalmıştı. CİHAN
<< Önceki Haber Cenevre Otomobil Fuarı'nda 120 yeni model tanıtılacak Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER