Dev şirket üretimi durdurdu!

Microsoft'un efsane oyun konsolu Xbox 360'ın ölüm fermanı imzalandı. Cihazın artık üretilmeyeceği açıklandı.

Dev şirket üretimi durdurdu!

Yazılım devi Microsoft'un 2005 yılı sonlarında ilk kez pazara sürdüğü oyun konsolu Xbox 360, yıllar boyu donanımları güncellenerek oyunseverlerle buluşmaya devam etti. Her ne kadar 2005 yılında ABD'de satışa sunulsa da, cihazın Türkiye'ye gelmesi yıllar sürdü ve nihayet takvimler 8 Kasım 2012'yi gösterdiğinde Xbox 360 Türkiye pazarına da girmiş oldu.

Xbox 360 Arcade, Xbox 360 Elite, Xbox 360 S, Xbox 360 Super Slim gibi farklı farklı modellerle gelen cihaz aynı zamanda Sony'nin oyun konsolu PlayStation'ın da yıllar yılı en büyük rakibi oldu.XBOX 360'IN SONU

Xbox 360'ın yıllara yayılan serüveni ise bugün itibariyle sona erdi. Microsoft'un Xbox biriminin başındaki isim olan Phil Spencer tarafından yapılan açıklamaya göre üretimin durdurulmasının nedeni cihazın artık demode olması.

Konsolun üretiminin durdurulduğunu söylemesinin yanı sıra Xbox 360'la ilgili çarpıcı rakamlar da paylaşmayı ihmal etmeyen Spencer, dünya genelinde cihaz sahiplerinin 78 milyar saatini oyun oynayarak harcadığını, 25 milyar saatini ise uygulamalar içinde geçirdiğini kaydetti.


XBOX 360 SAHİPLERİNE DESTEK DEVAM EDECEK

Xbox 360'ın üretimi her ne kadar sona erse de, halihazırda bu cihaza sahip olanları ise Microsoft mağdur etmek niyetinde değil. Şirket, Xbox Live servisini Xbox 360 için sunmaya devam edecek ve oyunseverler yeni oyunlar alıp internet üzerinden oyun oynayamaya devam edebilecek.


KAYNAK: HÜRRİYET
<< Önceki Haber Dev şirket üretimi durdurdu! Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER