Diğer cep telefonları bir yana, bu telefon bir yana...

Dünyaca ünlü iş makinesi üreticisi, ürettikleri cep telefonları sayesinde adından bahsettirmeye devam ediyor.

Diğer cep telefonları bir yana, bu telefon bir yana...

Yıllarca dozer gibi sağlam ayakkabıları ve iş makineleriyle tanısak da Caterpillar bir süre önce sürpriz bir kararla akıllı telefon pazarına da el attı. Görünüşe bakılırsa bu Caterpillar için bir heves değil uzun soluklu bir iş. Zira CAT imzalı dördüncü akıllı telefon modeliyle karşı karşıyayız.

CAT S40 isimli yeni model giriş seviyesi teknik özelliklere sahip. 960 x 540 piksel çözünürlüklü 4,7 inç ekran, 1,1 GHz hızında çalışan Snapdragon 210 işlemci, 1 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 8 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera CAT S40’ın özellikleri arasında. Her şeye rağmen Android 5.1 işletim sistemini çalıştırabilen telefon aynı zamanda Wi-Fi, 3G, 4G, Bluetooth 4.1 ve GPS bağlantılarına destek veriyor.

Telefon her ne kadar gariban özelliklere sahip olsa da tıpkı diğer Caterpillar ürünleri gibi CAT S40 da süslü özellikleriyle değil sağlamlığıyla adından bahsettiriyor. IP68 sertifikasına sahip olan telefon suyun 2 metre altında bir saate kadar çalışmaya devam ediyor. Military Standard 810G sertifikası ise düşürmelere, aşırı yüksek ve aşırı düşük sıcaklık değerlerine dayanıklı olduğunu kanıtlıyor.

1 Ağustos’tan itibaren yurtdışında 399 euro gibi nispeten yüksek bir fiyattan satışa sunulacak olan CAT S40’ın ülkemize ne zaman geleceği henüz belli değil.

(log.com.tr)
<< Önceki Haber Diğer cep telefonları bir yana, bu telefon bir yana... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER