EYT'lilerin umutlarını yıkan açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT'lilerin durumuyla ilgili Vedat Bilgin'i görevlendirdiği belirtilirken Bilgin, "Bu konuda durumu çok farklı olan kimseler var. Çalışmalarımız uzun soluklu olacak, şu an işin çok başındayız" dedi.

SHABER3.COM

TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, EYT konusunda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu.

NTV'de yer alan habere göre, Kılıç şöyle konuştu:

“Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’i görevlendirdi. EYT’lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. ‘Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var’ dedi. Bir parça umutlandım. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor.”

"HENÜZ ÇALIŞMANIN ÇOK BAŞINDAYIZ"

Konuya ilişkin bilgi veren Prof. Dr Vedat Bilgin şunları söyledi:

“Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) homojen bir grup değil. Bu konuda durumu çok farklı olan kimseler var. Çalışmalarımız uzun soluklu olacak, şu an işin çok başındayız henüz somut bir gelişme yok…” 
<< Önceki Haber EYT'lilerin umutlarını yıkan açıklama Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER