Galatasaray'dan TFF'ye 'ceza' tepkisi

Galatasaray yönetimi, teknik direktör Fatih Terim'e verilen ceza ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) tepki gösterdi.

SHABER3.COM

Galatasaray yönetimi, Tahkim Kurulu'nun teknik direktör Fatih Terim'in 4 maçlık cezasını 3'e indirmesinin ardından, Türkiye Futbol Federasyonu'na tepki göseren bir açıklama yayımladı.

Sarı-Kırmızılı kulüp, ''Yel kayadan toz alır'' başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''PFDK’nın ve itirazımız üzerine Tahkim Kurulu’nun vermiş olduğu kararların hukuki temelden yoksun, kamuoyu vicdanında kabul görmeyen, subjektif nitelikte olduğu aşikardır.

Bir hukuk devletinde hiçbir kişi ya da kurum eleştirilemez değildir. Ancak, futbolu yönetenlerin bu hakkı Galatasaray’a tanımadıklarını görmekteyiz.

Kimilerinin şampiyonluklara “şaibeli”, “lekeli” diyerek resmi tescile dolayısıyla TFF’ye hakaret ettiği, 17(!) kulüp ve birlik adına TFF’yi tehdit ettiği bir ortamda Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim tarafından yapılan masum bir açıklamayı niyet okuyarak cezalandırmak da bunun en açık örneğidir.

Galatasaray, tüm bu haksız ve objektif olmayan kararlara rağmen; Yönetimi, Teknik Direktörü, Teknik Heyeti, oyuncuları ve büyük taraftarıyla birlikte kenetlenerek her zamankinden daha kararlı ve daha güçlü olarak şampiyonluk yürüyüşüne devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur,

Galatasaray Spor Kulübü''
<< Önceki Haber Galatasaray'dan TFF'ye 'ceza' tepkisi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER