Başbakan'dan şok eden Türk Okulları talimatı!

Başbakan Erdoğan, Büyükelçilere seslenip, Türk Okulları'nı da içine alacak şekilde Hizmet hareketini hedef gösteren şok bir talimat verdi..

Başbakan Erdoğan, Türk Okulları'nı hedef gösterdi!

17 Aralık'taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası Cemaati "çete, örgüt, paralel yapılanma, hain, in, virüs, haşhaşi" gibi ithamlarla hedefe koyan Başbakan Erdoğan, bugün Büyükelçiler Konferansı'nda yaptığı konuşmada "Bu örgütü muhataplarınıza iyi anlatın." diyerek büyükelçilere görev verdi.


Erdoğan konuşmasında şunları söyledi: "Bu örgütün yurtdışında mutlaka anlatılması, deşifre edilmesi gerekiyor. Türkiye'de yapılanması, faaliyetleri, hırs ve arzuları net bir şekilde ortaya çıkan tehlikenin boyutları aşikar hale gelen bu örgütün muhataplarınız nezdinde daha iyi bilinmesi önem arz ediyor. İşte bu örgütün başta emniyet ve yargı olmak üzere devlet kurumlarında örgütlenerek siyaset, ekonomi, finans, ticaret gibi alanlarda inşa ettiği korku imparatorluğunun iyi anlaşılması ve iyi anlatılması gerekiyor"

160 ÜLKEDEKİ TÜRK OKULU VAR

Başbakan Erdoğan, bu sözleri ve büyükelçilere verdiği bu görevle, Anadolu insanının dişinden tırnağından artırdığı himmetlerle açılan 160 ülkedeki Türk okullarının durumunu da bir bakıma tehlikeye sokmuş oluyor. Zira Erdoğan, Cemaat'ten tehlikeli bir "örgüt" diye bahsediyor ve büyükelçilere Cemaatin tehlikeli bir örgüt gibi anlatılmasını istiyor...
<< Önceki Haber Başbakan'dan şok eden Türk Okulları talimatı! Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER