Tanal: Aracım siyasi sebeplerle 'cımbızla seçilerek' çekildi

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, aracının polis tarafından siyasi nedenlerle çekildiğini iddia etti.

SHABER3.COM

Taksim'de aracını bir sokağa park eden CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın aracı polis tarafından otoparka çekildi.

Tanal Cumartesi Anneleri’nin eylemine katılmak için aracını park etmiş, üzerine de milletvekili kartını koymuştu. Tanal eylemden sonra aracına binmeye gittiğinde yerinde olmadığını gördü.

Artı Gerçek'te yer alan habere göre Dolapdere Taksim Caddesi üzerinde diğer sivil araçların arasına park ettiği, ön camına “TBMM Milletvekili Araç Giriş Kartı” asılı aracının çekici yardımıyla otoparka götürülmesinin tamamen siyasi saiklerle alınan bir karar olduğunu savunan Tanal, “Caddeye baktığınızda sağlı sollu her tarafa araçların park edildiğini görürsünüz. Ben de aracımı, sonradan beyaz bir minibüsün konulduğu yere park ettim. Geldiğimde aracım yoktu. Diğer araçlar olduğu gibi yerlerinde dururken araç giriş kartında ismimin yazılı olduğu aracımın adeta cımbızla alınıp götürülmesinin hukuksal ve mantıksal bir izahatını bulamıyorum” dedi.

"SİYASİ BİR MESAJ"

Herhangi bir ayrıcalık istemediğini, vatandaşa gösterilen toleransın kendisine gösterilmemesinden şikayetçi olduğunu kaydeden Tanal, “Vatandaşın aracına işlem yapılmıyor, bizim aracımız aradan çekiliyor. Vatandaşa gösterilen toleransı istiyorum. Farklı bir muamele istemiyorum ki. Vatandaşa gösterdikleri o toleranstan beni mahrum ediyorlar. Yani siyasi bir öfke, siyasi kinle bu araç çekiliyor. Kimseden ayrıcalık beklemiyorum. Benim aracım vatandaşların aracının arasından niye seçilip götürülüyor? Siyasi bir mesajdır bu bana. Bu demek ki özellikle seçiliyor. Polis ön tarafa baksa milletvekili kartının yazılı olduğunu görecek” diye konuştu. 

EMNİYET: SORUŞTURMA BAŞLATILACAK 

İstanbul Vali Yardımcısı ve Emniyet yetkilileriyle görüşen CHP’li Mahmut Tanal, polisin “Aracınızı geri getirelim” teklifini geri çevirerek, kendisi gidip otoparktan aracını teslim aldı. Emniyet yetkililerinin, Tanal’a, sorumlular hakkında soruşturma başlatılacağını bildirdikleri öğrenildi.

<< Önceki Haber Tanal: Aracım siyasi sebeplerle 'cımbızla seçilerek' çekildi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER