Araştırma şirketine göre "Saray'a giden CHP'li dedikodusu" Kılıçdaroğlu'nu vurdu

Araştırma şirketi Areda Survey, gündemi ele alan bir araştırma gerçekleştirdi. 27-28 Kasım tarihlerini kapsayan araştırmada "Saray'da görüşme" iddiasının en çok kimi yıprattığı konusunda düşünceleri sorulan katılımcıların yüzde 54,5’inin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cevabı verildiği araştırma şirketi tarafından duyuruldu.

SHABER3.COM

Araştırma şirketi Areda Survey, 1.100 kişinin katılımıyla son günlerde en çok konuşulan konularla ilgili bir araştırma gerçekleştirdiğini duyurdu.

Areda Survey, 27-28 Kasım tarihleri arasında yapılan araştırma sonuçlarını açıkladı. "Saray'da görüşme" iddialarının da katılımcılara sorulduğunu araştırma sonucunda duyuran şirkete göre iddiaların en çok Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yıprattığından yana katılımcıların görüş belirttiği ifade edildi.

"YÜZDE 2,9'U ERDOĞAN'I YIPRATTIĞINI DÜŞÜNÜYOR"

Katılımcıların yüzde 54,5’i Kılıçdaroğlu’nu, yüzde 36,9’u Muharrem İnce’yi, yüzde 3’ü CHP’yi, yüzde 2,9’u Tayyip Erdoğan’ı ve yüzde 2,6'sı da diğerlerini iddiaların yıprattığı belirtildi.

İddiaları medyaya kimin servis ettiği sorusuna ise katılımcılar, yüzde 52,2 Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 41,2 CHP’yi karıştırmak isteyenler, yüzde 2,6 Muharrem İnce’ye yakın olanlar, yüzde 1 AKP, yüzde 0,2 Ekrem İmamoğlu ve yüzde 3 diğerleri.” cevabını verdiği açıklandı.

HALK İMAMOĞLU'NUN TEMEL ATMAMA TÖRENİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “İleri Biyolojik Atık Su Arıtma” projesini iptal ederek “temel atmama töreni” düzenlemesini nasıl değerlendirdiniz?” sorusu da katılımcılara yöneltildi.

1.100 katılımcının yüzde 36,8’i doğru, yüzde 52,9'u yanlış, yüzde 10,4’ü de "fikrim yok.” cevabını verdiği ifade edildi. 

“İleri Biyolojik Atık Su Arıtma” projesinin gereksiz olduğu gerekçesiyle iptalini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ise yüzde 35'i "doğru", yüzde 53,1’i "yanlış", yüzde 11,9 "fikrim yok” dedi.

"SİYANÜRÜN SATIŞININ YASAKLANMASI DOĞRU"

Siyanür satışının yasaklanmasının da sorulduğu araştırmada katılımcıların büyük bölümü yasağı doğru buldu.

Yasağı nasıl karşıladınız sorularına katılımcıların yüzde 78,3’ü "doğru", yüzde 12,2’si "yanlış" cevabını verdiği belirtildi. Yüzde 9,6’sı ise “fikrim yok” görüşünü paylaştığı kaydedildi.

İlk ve orta öğretimde uygulanan bir haftalık ara tatilin nasıl bulduklarıyla ilgili katılımcılar, “yüzde 56,3 doğru,  yüzde 33,9 "yanlış", yüzde 9,8 "fikrim yok” cevabını verdi.
<< Önceki Haber Araştırma şirketine göre "Saray'a giden CHP'li dedikodusu"... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER