Banka hesaplarına yanlışlıkla para yatırınca...

ABD'de bir bankanın yanlışlıkla hesabına 120 bin dolar yatırdığı çift, parayı harcayınca hırsızlıktan gözaltına alındı. Çıkarıldıkları mahkemede toplam 50 bin dolar kefaletle serbest kalan çift tutuksuz yargılanacak.

SHABER3.COM

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) bir sabah uyanıp banka hesabında kazanmadığı miktarda yüklü para bulan biri ne yapar?

Çok pahalı üniversite harçlarını ödemek için aldığı borçları öder ya da otomobil ya da ev satın alıp hayatını sağlama bağlamaya çalışır. 

FAZLADAN 120 BİN DOLAR BULDU, HABER VERMEDİ

Acaba bankayı arayıp ne olduğunu sorması gerekir mi?

Pennsylvania eyaletinin Montoursville şehrinde yaşayan Robert-Tiffany Williams çifti, 31 Mayıs'ta hesabında fazladan 120 bin dolar bulduğunda bankayı aramadı.

Polis, bankanın yanlışlıkla yatırdığı parayı harcadıkları için Williams çiftinin hırsızlık suçlamasıyla gözaltına alındığını açıkladı. 

Her şey BB&T bankasında bir ticari işlem için nakledilen 120 bin doların veznedarın hatası sonucu Williams çiftinin hesabına yatırılmasıyla başladı.

YARIŞ ARABASI ALMIŞ, ARKADAŞLARINA PARA DAĞITMIŞ

Polise göre çift bu parayla bir karavan, bir Chevrolet, bir yarış arabası almış. Faturaları ödeyip ihtiyaç duyulan onarımları da halletmiş. Hatta 15 bin doları ihtiyacı olan arkadaşlarına dağıtmış. 

Williamsların 100 bin doları harcamasına 2.5 hafta yetmiş. 

Ama sonunda duruma uyanan ve doğru hesaba 120 bin dolar aktarmak zorunda kalan banka, 20 Haziran'da çiftle temasa geçti.

BB&T, Tiffany Williams'a (35) "Tüm paranın geri dönmesi sizin sorumluluğunuzda" dedi. 

Tiffany önce kocasıyla bir geri ödeme planı yapacaklarını söyledi, ama iki görüşmeden sonra tüm iletişimi kesti. 

Polis gözaltına aldığı karı-kocayı ayrı ayrı sorguya aldı.

25 BİN DOLAR KEFALETLE SERBEST KALDILAR

Basına sızdığına göre yolunu şaşıran paranın kendilerine ait olmadığını bildikleri, fakat her halükârda harcadıkları yönünde ifade verdiler.

Bankanın 100 bin dolar çektikleri için 107 dolar masraf faturası da kestiği Robert-Tiffany Williams, geçen hafta çıkarıldıkları mahkemede kişi başı 25 bin dolar kefaletle serbest kaldı.

Haklarında üç ağır suç ve bir çalıntı mal edinmek suçu yöneltildiği öğrenildi. 

Basına konuşan Williamsların bir komşusu, "Şoke edici, bankaların o kadar sıkı prosedürü var, üç kez kontrol ediyorlar. Kimsenin yanına kâr kalması mümkün değil." dedi. 
<< Önceki Haber Banka hesaplarına yanlışlıkla para yatırınca... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER