Bediüzzaman'a göre hürriyet ve istibdad paneli


Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 56. senesinde düzenlenen 'hürriyet ve istibdad' konulu panelle anılacak.

İslam âlimlerinden Bediüzzaman Said Nursi vefatının 56. yıl dönümünde düzenlenen panelle anılacak. ICBA (Kültürler Arası Köprü Derneği) tarafından düzenlenen panelde, Bediüzzaman'ın İslam perspektifinden hürriyet ve İstibdad hakkında ki fikir ve eserleri konu alınacak.

Akademisyen, araştırmacı ve yazarların katılımıyla gerçekleştirilecek Bediüzzaman'ı anma programına 4 panelist katılacak; M. Nihat Derindere Bediüzzaman'a göre hürriyet-İman ilişkisini anlatacak. Mustafa Özcan ise İslam dünyasında hürriyet hareketleri ve Bediüzzaman konularını ele alacak. Müfid Yüksel de Türkiye'de hürriyet hareketleri ve Bediüzzaman konusunu işleyecek. Hakan Yalman ise istibdada karşı Bediüzzaman'ın müspet hareket modeli konusunda konuşacak.

ICBA tarafından düzenlenen panelin moderatörlüğü ise Prof. Dr. İsmail Latif Hacınebioğlu tarafından yürütülecek. 6 Mart 2016 Pazar günü gerçekleşecek olan Bediüzzaman'ı anma programı kapsamında ki panel İstanbul Çemberlitaş'taki Fırat Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Saat 13.00-17.00 arasındaki panel herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşiyor.
CİHAN
<< Önceki Haber Bediüzzaman'a göre hürriyet ve istibdad paneli Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER